Konsumenci w Polsce, Czechach i na Węgrzech mogą teraz otrzymywać zamówienia z Temu w ciągu zaledwie kilku dni, dzięki nowej opcji lokalnej wysyłki. Usługa ta zapewnia wygodę jeszcze szybszych dostaw i pewność, że wymarzone prezenty świąteczne dotrą na czas. To reakcja Temu na rosnącą bazę klientów. Zgodnie z najnowszym raportem EU Transparency Report, w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy, platforma miała aż 9,6 miliona użytkowników miesięcznie w Polsce, 2,8 miliona na Węgrzech i 2,3 miliona w Czechach.
Aby otrzymać prezenty na czas, konsumenci w tych krajach mogą wybierać produkty oznaczone charakterystyczną etykietą „lokalny magazyn” lub „quickship”, co oznacza, że są one wysyłane bezpośrednio z lokalnych magazynów. Zamówienia docierają już w ciągu czterech dni.
To udogodnienie jest częścią szerszej inicjatywy Temu mającej na celu skrócenie czasu dostaw na całym świecie i rozszerzenie oferty produktów. Oprócz Polski, Czech i Węgier, lokalne wysyłki są teraz dostępne także w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech i Wielkiej Brytanii. Poza Europą usługa została wprowadzona w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i Japonii.
To usprawnienie logistyczne pojawia się w momencie, gdy Temu rozszerza opcję „fulfilled by merchant” (realizowane przez sprzedawcę) dla sprzedawców, którzy przechowują swoje produkty w lokalnych magazynach i zarządzają własną logistyką. Jest to szczególnie istotne w okresie intensywnych zakupów świątecznych pod koniec roku, gdy klienci oczekują terminowych dostaw, żeby dokupić brakujących dekoracji domowych, przygotować wszystko do rodzinnych spotkań czy otrzymać na czas prezenty świąteczne dla bliskich.
Wsparcie dla konsumentów i sprzedawców
Przechowywanie towarów lokalnie oznacza także, że Temu może oferować większy zakres większych produktów, takich jak na przykład meble, co otwiera nowe możliwości dla konsumentów.
Szybsze dostawy odzwierciedlają również reakcję Temu na rosnącą bazę klientów w regionie. Zgodnie z najnowszym raportem EU Transparency Report od Temu, platforma miała aż 9,6 miliona użytkowników miesięcznie w Polsce w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy (2,8 miliona na Węgrzech, 2,3 miliona w Czechach).