0.2 C
Zielona Góra
wtorek, 5 grudnia, 2023

Studenci medycyny z UZ najlepsi w Polsce!

Wiadomości

Studenci medycyny z UZ najlepiej w Polsce zdali końcowy egzamin lekarski. To nie pierwszy raz, kiedy studenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego wykazali się najlepszą wiedzą w całej Polsce.

Studenci medycyny z UZ drugi raz najlepsi

Lekarski Egzamin Końcowy to niezbędny test, jaki muszą zaliczyć absolwenci studiów, aby otrzymali pełne prawa do wykonywania zawodu lekarza w Polsce. Zielonogórscy medycy zajęli pierwsze miejsce w kategorii: Lekarze, którzy ukończyli studia w ostatnich dwóch latach. Do tego egzaminu przystąpiło 31 osób. Nasi młodzi lekarze mogą pochwalić się również drugim miejscem w kategorii: Lekarze zdający po raz pierwszy. Do tego egzaminu przystąpiły 73 osoby i wszyscy go zdali. Jesienią ubiegłego roku absolwenci kierunku lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego byli najlepsi w Polsce. To powód do domu i dowód na wysoki poziom kształcenia zielonogórskich lekarzy. Jak informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, kierunek lekarski na UZ funkcjonuje od 6 lat. Obecnie medycynę tutaj studiuje kilkaset osób, a tym roku uczelnia wypuściła pierwszych absolwentów tego kierunku. Zobacz również: Szpital zielonogórski będzie miał nowy OIOM.

- Reklama -

Wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)