25.4 C
Zielona Góra
środa, 7 czerwca, 2023

Jak stosować koncentrat białka serwatkowego?

Wiadomości

Koncentrat białka serwatkowego, oznaczany na produktach jako WPC, jest najczęściej wykorzystywaną w odżywkach białkowych formą protein. Co więcej, prawdopodobnie z uwagi na najniższą cenę względem innych form (izolat oraz hydrolizat), jest także najczęściej stosowaną odżywką białkową. Warto zatem dowiedzieć się nieco więcej na temat WPC i tego, kiedy najlepiej spożywać oraz w jakich sytuacjach stosowanie koncentratu białka serwatkowego, pozwala uzyskać najlepsze efekty.

W jaki sposób rozróżnia się koncentrat białka serwatkowego?

Koncentrat białka serwatkowego (WPC) to rodzaj odżywki białkowej, którą rozróżnia się przede wszystkim na podstawie składu produktu. W przypadku odżywek proteinowych, naturalnie większość składu będzie stanowić właśnie białko. Natomiast w WPC, będzie ono odpowiadać ok. 80% całkowitej wartości odżywczej. Resztę składu najczęściej wypełniają węglowodany, tłuszcze, woda, a także można się spotkać z dopełniaczami w formie witamin lub/i minerałów.

Warto jednak pamiętać, że istnieje ogromna liczba dostępnych odżywek białkowych typu WPC i wiele z nich mogą się różnić od siebie składem. Dla przykładu – WPC z większą ilością tłuszczy oraz węglowodanów będą posiadały większą wartość kaloryczną. Świetnie sprawdzą się w tym przypadku w sytuacji gdy celem treningowym jest zbudowanie masy ciała, ponieważ niezbędne jest zbudowanie nadwyżki kalorycznej w diecie.

Szukając odpowiedniej odżywki białkowej typu WPC, warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu SFD i ich bestsellerowy koncentrat białka serwatkowego – SFD NUTRITION WPC Protein Plus. Odznacza się wysoką zawartością białka, a także jest dostępny w wielu wersjach smakowych. Ponadto wszystko to jest dostępne w atrakcyjnym stosunku ceny do jakości, co warto odnotować.

W jakich sytuacjach najlepiej stosować odżywkę białkową WPC?

Odżywki białkowe sprawdzają się w zasadzie przy różnego rodzaju dietach i celach treningowych. Proteiny jako główny budulec masy mięśniowej, są niezbędne zarówno podczas redukcji, jak i budowania masy ciała. Co więcej, odżywka białkowa może także być przydatna przy odchudzaniu, jako swego rodzaju bloker apetytu, ponieważ utrzymuje ona poczucie sytości, a tym samym ułatwia kontrolowanie “podjadania” między posiłkami. W jakich jeszcze sytuacjach koncentrat białka serwatkowego okazuje się być pomocny?

  • Suplementacja okołotreningowa – WPC zarówno przed jak i po treningu może dać wymierne korzyści. W sytuacji stosowania w formie przedtreningówki, białko oraz węglowodany odżywiają mięśnie na potrzeby wykonywania ćwiczeń. Natomiast spożyte podczas tzw. okna żywieniowego po treningu, pozwalają na szybszą regenerację organizmu.
  • Zbyt niska ilość białka w diecie – jest to naturalny powód rozpoczęcia stosowania odżywek i suplementów diety. Gdy zapotrzebowanie na białko jest zbyt wysokie, aby dostarczyć je w całości w pożywieniu, WPC pozwala sprawnie pokryć te niedobory.
  • Wprowadzenie zmian do diety – w sytuacji gdy chce się zmienić i urozmaicić swoje nawyki żywieniowe, często trudno utrzymać stały, wysoki poziom białka w diecie. W takim przypadku koncentrat białka serwatki spełni rolę uzupełnienia niedoborów w poszczególne dni itp. Tym bardziej jest to wygodny sposób, z uwagi na możliwość dodawania WPC do różnego rodzaju potraw oraz wypieków.

Odżywka białkowa w postaci koncentratu białka serwatki to najbardziej podstawowy wybór w przypadku suplementacji protein. To właśnie od niego warto rozpocząć swoją dietę wysokobiałkową. A w sytuacji, gdy WPC okaże się już niewystarczający, warto pamiętać o sklepie SFD, gdzie dostępny jest szeroki wybór odżywek białkowych, a także wszelkiego rodzaju innych preparatów.

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej