14.5 C
Zielona Góra
czwartek, 18 lipca, 2024

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony w Urzędzie Statystycznym w Zielonej Górze

Wiadomości

Dnia 5 kwietnia bieżącego roku, w siedzibie Urzędu Statystycznego w godzinach 10:00-13:00, odbędzie się wyjątkowe zgromadzenie pracowników zatytułowane „Profilaktyka? – Na zdrowie!”. Zgromadzenie to ma na celu uczczenie Światowego Dnia Zdrowia i jest zgodne z założeniami społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Inicjatywa ta zrodziła się z inicjatywy samych pracowników Urzędu, którzy wykazali chęć do propagowania wiedzy na temat zapobiegania chorobom i promowania zdrowego trybu życia. Celem spotkania jest podniesienie świadomości na temat ważności zdrowego odżywiania, regularnej aktywności fizycznej, higieny osobistej oraz profilaktyki zdrowotnej.

W realizacji tego wydarzenia Urząd Statystyczny współpracuje z kilkoma znaczącymi instytucjami zdrowotnymi. Do współorganizatorów należą Departament Ochrony Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego, Lubuski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDKOL w Zielonej Górze.

Profilaktyka? – Na zdrowie!
Profilaktyka? – Na zdrowie! Zdjęcie: Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Program i partnerzy spotkania „Profilaktyka? – Na zdrowie!”

Agenda spotkania obfituje w szereg edukacyjnych i interaktywnych punktów programu. Uczestnicy będą mieli okazję do zapoznania się z informacjami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej oferowanej przez NFZ, wziąć udział w konsultacjach z doradcami oraz skorzystać z portalu Diety NFZ i Akademii NFZ. Dodatkowo, na miejscu dostępny będzie mobilny analizator składu ciała, który umożliwi dokładne określenie parametrów zdrowotnych. Firma Herbalife zapewni porady dietetyczne, a uczestnicy spotkania będą mogli nauczyć się, jak samodzielnie badać piersi w celu wczesnego wykrywania zmian. Organizatorzy przewidzieli również drobne porady pielęgniarskie, sesje degustacyjne, pomiary poziomu cukru oraz ćwiczenia pod okiem doświadczonego instruktora.

To spotkanie ma stanowić platformę wymiany wiedzy i doświadczeń w dziedzinie zdrowego stylu życia, podkreślając znaczenie regularnej profilaktyki i edukacji zdrowotnej w codziennym życiu.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)