13.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Akcja krwiodawstwa przed Urzędem Marszałkowskim

Wiadomości

Akcja krwiodawstwa orgaznizowana przez Urząd Marszałkowski i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze, odbędzie się już jutro (9.11) przed UMWL.

Akcja krwiodawstwa – możesz uratować komuś życie

Wspólne akcje Urzędu Marszałkowskiego i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa W Zielonej Górze odbywają się od 2015 roku. W 2021 roku to już druga taka akcja, pierwsza miała miejsce w lipcu. Udało się wtedy zebrać 8,1 litra krwi. Najbliższa akcja krwiodawstwa odbędzie się we wtorek (9.11) na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Krew będzie można oddać w godz. od 9:00 do 13:00, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Kto może oddać krew?

Krew może oddać każdy, kto spełni podstawowe kryteria kwalifikujące do bycia dawcą krwi:

  • pełnoletność
  • być zdrowym
  • ważyć powyżej 50 kg
  • W dniu oddania krwi, rano warto zjeść lekkie śniadanie, a dzień wcześniej odpowiednio się nawodnić.

Jak przypomina UM – Krew to jedyny „lek”, którego nie da się wyprodukować w sposób sztuczny. Jedna jednostka krwi może uratować życie nawet trzem osobom.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)