26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

KAS przeprowadza akcję przeciwko sprzedawcom tytoniu w województwie lubuskim

Wiadomości

Funkcjonariusze Lubuskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili skuteczną operację w Zaborze, niedaleko Zielonej Góry, w wyniku której udaremnili obrót nielegalnymi towarami o łącznej wartości blisko 5 milionów złotych. Akcja ta ujawniła obieg nie tylko nielegalnego tytoniu, ale także narkotyków, broni oraz amunicji.

Podczas rutynowej kontroli drogowej, lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali dostawczy bus, w którym przewożone były przesyłki kurierskie. Wśród nich znaleziono ponad 300 kg tytoniu, który nie posiadał wymaganych polskich znaków akcyzy. Dodatkowo, kierowca pojazdu przyłapany został na posiadaniu środków odurzających. Następne kroki operacji doprowadziły funkcjonariuszy do magazynu na terenie jednej z pobliskich posesji, gdzie odnaleziono dodatkowo 1,5 tony nielegalnego tytoniu, trzy sztuki broni palnej oraz amunicję bez wymaganego pozwolenia.

KAS - przeszukanie mieszkania kierowcy
KAS – przeszukanie mieszkania kierowcy. Zdjęcie: KAS

KAS – przeszukanie mieszkania kierowcy

Dalsze działania w ramach tej operacji objęły przeszukanie mieszkań zarówno kierowcy busa, jak i osoby zatrzymanej w magazynie. W trakcie tych działań skonfiskowano łącznie prawie 2 tony tytoniu bez polskiej akcyzy, ponad 4 gramy metaamfetaminy, 48 kg suszu konopnego, trzy sztuki broni krótkiej oraz 85 sztuk amunicji. Całkowita wartość zabezpieczonych nielegalnych towarów wyniosła ponad 4,7 miliona złotych. Dodatkowo, niezapłacone podatki z tytułu akcyzy i VAT za te towary oszacowano na ponad 2 miliony złotych.

KAS - aresztowanie
KAS – aresztowanie. Zdjęcie: KAS

Osoby zatrzymane w związku z tą sprawą zostały tymczasowo aresztowane i obecnie przebywają w areszcie. Cała sprawa znajduje się pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, która prowadzi dalsze postępowanie w tej sprawie. Akcja ta stanowi znaczący cios w nielegalny handel tytoniem, narkotykami, bronią i amunicją na terenie Lubuskiego, podkreślając skuteczność i determinację funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej w walce z przestępczością skarbową.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)