18.4 C
Zielona Góra
wtorek, 28 czerwca, 2022

Wieża Widokowa Świeradów – Zdrój

Wiadomości

Wieża Widokowa Świeradów-Zdrój, to nowy nabytek Dolnego Śląska. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce niedawno, bo dopiero w czerwcu 2021 roku. Sky Walk, takim imieniem została nazwana budowla, mierzy 65 metrów wysokości i jest najwyższą tego typu konstrukcją w Polsce i drugą w Europie.

Świeradów-Zdrój: Górskie Uzdrowisko

Sky Walk Świeradów-Zdrój
Sky Walk Świeradów-Zdrój/ foto: zielonogorski.pl

Świeradów-Zdrój to miasto uzdrowiskowe położone na Dolnym Śląsku, w dolinie rzeki Kwisy, w otoczeniu malowniczym Gór Izerskich. Dzięki swojemu unikatowemu, górskiemu klimatowi, szlakom spacerowym i rowerowym i naturalnym surowcom leczniczym, Świeradów-Zdrój zyskał rozgłos, jako miejsce uzdrowiskowe. Znajdziemy tutaj źródła wód mineralnych, radonowych, a także złoża borowiny. Od niedawna Świeradów-Zdrój zyskał kolejną falę zainteresowania. Tym razem dzięki powstałej w czerwcu 2021 roku, wieży widokowej Sky Walk.

Wieża Widokowa Świeradów-Zdrój

Wieża widokowa w Świeradowie-Zdrój mierzy 65 metrów wysokości i wybudowana została nad miastem, na zboczu góry Świeradowiec. To ważna informacja zważywszy, że jej siostrzana budowla, która znajduje się w Dolni Moravie w Czechach, została wzniesiona na szczycie góry. Sky Walk jest znacznie bardziej dostępny dla turystów, ze względu na sąsiedztwo z miastem. Architekci wieży zadbali również o to, aby można było wjechać na nią z wózkiem. Rodzimą konstrukcję otaczają wysokie drzewa, dzięki temu wkomponowuje się w krajobraz Gór Izerskich. Aby móc cieszyć się widokiem z samego szczytu wieży, trzeba najpierw się tam dostać. Do punktu widokowego prowadzi mierząca 850 metrów kładka, która wije się przez wysokość wieży, aż do oszklonej platformy, z której można podziwiać krajobraz. Średni czas spokojnej wędrówki na szczyt, powinien zabrać nam około 20 minut. Warto jednak dodać, że Sky Walk to nie tylko spacer w chmurach. W kompleksie wyznaczono ścieżki edukacyjne, na których odbywają się prelekcje.

Wieża Widokowa Świeradów – Zdrój
Platforma widokowa Świeradów – Zdrój/ foto: zielonogorski.pl

Wieża Widokowa Świeradów- Zdrój dla aktywnych miłośników adrenaliny

Wieża Widokowa Świeradów-Zdrój, to nie tylko punkt widokowy, ale także gratka dla fanów adrenaliny. Miłośnicy wrażeń podczas swojej podniebnej wędrówki, mogą odpocząć na siatce wiszącej kilkadziesiąt metrów nad ziemią. Stanowi ona swoistą plątaninę sieci, która cieszy również najmłodszych turystów. Podobnie surrealistyczne wrażenia, przynosi widok z oszklonej platformy, dzięki której mamy wrażenie unoszenia się nad ziemią. Powrót z wieży na sam dół może zając nam kilka sekund, jeśli zdecydujemy się zjechać ślizgawką mierzącą 105 metrów długości. Oczywiście na ziemie można też powrócić powolnym spacerem.

SkyWalk
Zjazd ze ślizgawki/ foto: zielonogorski.pl

Sky Walk z drewna

Budowanie tego typu konstrukcji w otoczeniu środowiska naturalnego, często budzi mieszane uczucia. Wieża widokowa w Świeradowie-Zdrój rzeczywiście przypomina wielką zjeżdżalnie, ale można pokusić się, że architekt starał się oddać jej naturalny charakter związany z sąsiedztwem drzew i natury. Stąd też wybudowana została w przeważającym stopniu z drewna modrzewiowego i stali, podtrzymującej konstrukcję.

Sky Walk cieszy się popularnością wśród turystów. W pierwszej godzinie otwarcia, wieżę odwiedziło już prawie 1000 podróżnych, co wskazuje na atrakcyjność takich konstrukcji. Wieża widokowa Świeradów-Zdrój to kolejna atrakcja uzdrowiskowego miasta. Warto mieć ją na uwadze podczas wyprawy w Góry Izerskie.

Wieża Widokowa Świeradów-Zdrój godziny otwarcia

Poniedziałek – Niedziela
09.00 – 19.00
(ostatnie wejście o 18:00)

Wieża Widokowa
Wieża Widokowa Świeradów – Zdrój/ foto: zielonogorski.pl

Bezpłatny parking pod Wieżą Sky Walk w Świeradowie Zdroju

Zastanawiasz się gdzie zaparkować samochód pod wieżą Sky Walk? Przerażają Cię ceny biletów parkingowych które zaczynają się od 20 złotych za postój? Sprawdź miejsce zaznaczone na mapie. Jest to jedno z nielicznym miejsc w pobliżu wieży widokowej na którym nie ma zakazu parkowania ani też nie jest prywatnym parkingiem!

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej