2.1 C
Zielona Góra
czwartek, 21 listopada, 2024

Dodatek osłonowy dla zielonogórzan, jako rekompensata za wzrost kosztów energii i gazu. Poznaj szczegóły!

Wiadomości

Tagi

Dodatek osłonowy to dodatkowe świadczenie wprowadzone w ramach Tarczy antyinflacyjnej. Ma zrekompensować częściowo wzrost kosztów za energię i gaz. Kto i w jaki sposób może ubiegać się o świadczenie?

Dodatek osłonowy w Zielonej Górze

Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, o dodatek może ubiegać się każdy mieszkaniec Zielonej Góry, dotyczy to zarówno mieszkańców mieszkań komunalnych, spółdzielczych, własnościowych i domów prywatnych. Należy jednak spełnić kryterium dochodowe, dodatek przysługuje gospodarstwom:

  • jednoosobowym, w którym dochód miesięczny na osobę nie przekracza 2100 zł netto,
  • wieloosobowym, w którym dochód miesięczny na osobę nie przekracza 1500 zł netto.

O dodatek mieszkańcy Zielonej Góry mogą wystąpić od 4 stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

W przypadku, gdy w gospodarstwie wieloosobowym wniosek o dodatek osłonowy złoży więcej niż jedna osoba, świadczenie przysługuje osobie, która pierwsza złoży wniosek.

Wysokość dodatku osłonowego

Wysokość dodatku osłonowego zależna jest od liczby osób w gospodarstwie domowym, a także od stosowanego w domach/mieszkaniach źródła ogrzewania. Dodatek osłonowy wyniesie rocznie:

  • jednoosobowe gospodarstwo – 400/500 zł
  • 2-3 osobowe gospodarstwo – 600/750 zł
  • 4-5 osobowe gospodarstwo – 850/1 062,50 zł
  • gospodarstwo 6 i więcej osobowe – 1 150/1 437,50 zł

Kwoty dotyczą gospodarstw, które stosują takie źródła ogrzewania, jak: kocioł na paliwo stałe, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, pieco-kuchnia, kuchnia węglowa, piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi. Powyższe źródła ogrzewania, muszą być wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, pod warunkiem, że źródło ogrzewania zostało wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Szczegółowe informacje na temat dodatku na stronie Urzędu Miasta w Zielonej Górze

Wniosek można złożyć:

  • Osobiście:
    Urząd Miasta

Biuro Obsługi Interesanta

ul. Podgórna 22

65-424 Zielona Góra

Departament Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej

Biuro Dodatków Mieszkaniowych

ul. Długa 13

65-401 Zielona Góra

  • za pośrednictwem poczty:

Urząd Miasta

Biuro Obsługi Interesanta

ul. Podgórna 22

65-424 Zielona Góra

Departament Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej

Biuro Dodatków Mieszkaniowych

ul. Długa 13

65-401 Zielona Góra

  • w formie elektronicznej:

za pośrednictwem  Portalu ePUAP – epuap.gov.pl – jako pismo ogólne do urzędu.

Maja Michalczyk
Maja Michalczyk
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej