21.7 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze. Poznaj harmonogram wydarzenia

Wiadomości

Orszak Trzech Króli ponownie przejdzie ulicami Zielonej Góry. Wydarzenie organizowane jest przez radną Eleonorę Szymkowiak i Stowarzyszenie „Ludzie dla Ludzi” Mecenat Złotego Serca, a także Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.

Orszak Trzech Króli z niespodziankami

XI Orszak Trzech Króli odbędzie się w swojej tradycyjnej formie, ale z kilkoma innowacjami i niespodziankami. Te ostatnie jednak pozostają przez organizatorów na razie nieujawnione. Jedną z innowacji ma być dwór Heroda, którego tym razem zobaczymy na balkonie City Boutique Hotel (dawny Hotel Śródmiejski). Natomiast na deptaku, przy sklepie Biedronka stanie telebim, na którym będzie wyświetlane to co dziać się będzie na scenie przy Ratuszu. Ponadto w Orszaku Trzech Króli, udział wezmą m.in.: górale bukowińscy z Brzeźnicy, Orkiestra Dęta Zastal, anioły na szczudłach, diabły, a także wielbłądy. Nie zabraknie również szopki ze zwierzętami, choć obecność zwierząt w orszaku budzi kontrowersje u mieszkańców, którzy nie zgadzają się na wykorzystywanie zwierząt w celach rozrywkowych.

Tradycyjne złote korony, będą rozdawane w różnych punktach w mieście, ale ich ilość jest ograniczona. Dlatego organizatorzy zachęcają uczestników do przyjścia we własnych – być może komuś zostały z poprzednich lat. Dzieciom będą rozdawane również gwiazdy, choć i tu ich ilość jest ograniczona.

Obchody Trzech Króli w Zielonej Górze (harmonogram)

XI Orszak Trzech Króli, odbędzie się 6 stycznia 2022 roku i prezentuje się w następujący sposób:

  • godz. 12:00 – Msza Święta w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.
  • około 13:20 – wymarsz Orszaku do stajenki na scenie przy Ratuszu.
  • Plac Bohaterów: recital kolęd w wykonaniu Macieja Wróblewskiego w oczekiwaniu na gości orszaku. Następnie odczytany zostanie fragment Ewangelii, po którym rozpocznie się scena pasterska z udziałem górali bukowińskich i Archanioła.
  • Scena Herodowa przy City Boutique Hotelu.
  • Trzecia scena przy żłóbku obok Ratusza.
  • Występ Macieja Wróblewskiego na zakończenie orszaku.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego oraz Janusz Kubicki Prezydent Zielonej Góry, a także bp Tadeusz Lityński Ordynariusz Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej.

Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)