1.3 C
Zielona Góra
poniedziałek, 17 stycznia, 2022

Elektryczne hulajnogi na celowniku. Co magistrat zrobi z porozrzucanymi po mieście pojazdami?

Wiadomości

Elektryczne hulajnogi są chętnie używane przez mieszkańców Zielonej Góry. Niestety bardzo często po użytkowaniu, nie są parkowane w miejsca dla nie przeznaczone, ale porzucane gdzie popadnie. Radny Adam Urbaniak zgłasza interpelacje do prezydenta i pyta, co dalej z hulajnogami?

Elektryczne hulajnogi w Zielonej Górze

Elektryczne hulajnogi, podobnie jak rowery miejskie cieszą się zainteresowaniem mieszkańców. W przypadku rowerów miejskich, tylko w nielicznych przypadkach zdarzało się napotkać na porzucony poza miejscem parkingowym, pojazd. Hulajnogi jednak można napotkać w całym mieście porzucone na trawie, czy chodniku. Jak pisze w swojej interpelacji radny Adam Urbaniak, zgodnie z prawem pojazdy takie jak hulajnogi, czy rowery powinny być parkowane w miejscach do tego przeznaczonych. W przypadku braku takiego miejsca, obowiązuje zasada postoju jak najbliżej zewnętrznej krawędzi chodnika, najbardziej oddalonej od jezdni i równolegle do tej krawędzi. Tak, aby nie przeszkadzać pieszym w poruszaniu się. W swojej interpelacji radny zamieszcza również zdjęcia porzuconych hulajnóg na obszarze od ul. Wyszyńskiego do ul. Zjednoczenia, jako przykład łamania zasad ruchu drogowego.

Miasto zaostrzy przepisy dotyczące wypożyczania elektrycznych hulajnóg?

W związku z uciążliwym problemem porzucanych hulajnóg, radny Urbaniak w swoim piśmie, pyta prezydenta:

  1. Czy miasto będzie podejmować działania, aby rozwiązać problem porzucanych hulajnóg? I dlaczego magistrat nie korzysta z prawnej procedury odholowania hulajnogi na koszt właściciela?
  2. Czy miasto wyznaczy specjalne miejsca do parkowania hulajnóg? W przypadku gdyby takie miejsca powstały, nie będzie można pozostawiać hulajnóg nawet wzdłuż zewnętrznej krawędzi chodnika.

Na odpowiedź prezydenta miasta w sprawie porzuconych hulajnóg trzeba poczekać. Kiedy tylko wpłynie odpowiedź, poinformujemy o tym na portalu.

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej