15.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Zielonogórskie osiedla chcą zmian. Poznaj kolejne propozycje do Budżetu Obywatelskiego

Wiadomości

Zielonogórskie osiedla, a właściwie ich mieszkańcy traktują Budżet Obywatelski, jako szansę poprawy infrastruktury osiedli lub wprowadzenia tam zmian związanych z tworzeniem miejsc aktywności. Dziś przedstawimy Wam kolejne propozycje zadań do Budżetu Obywatelskiego, na które można głosować od 20 grudnia 2021r.

Zielonogórskie osiedla mają pomysł na siebie

Kolejne propozycje zadań z Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 dotyczą zielonogórskich ulic i osiedli. Mieszkańcy chcą, aby okolice ich miejsca zamieszkania były bardziej bezpieczne i przyjazne.

Przyjazny i aktywny Jędrzychów – projekt nr 1

W ramach zadania ma powstać droga wyjazdowa z osiedla przy ul. Jaśminowej. Zgłaszający projektu, przekonują o konieczności wybudowania drogi:
W związku z bezpieczeństwem jazdy oraz dużym ruchem pieszych wskazane jest dobudowanie dodatkowego wyjazdu poprawiającego komunikację całego osiedla.

Koszt realizacji zadania to 102000 zł

Wymiana chodnika po prawej stronie jezdni na ul. Poznańskiej, jadąc z centrum miasta w kierunku Zawady – projekt nr 2

W ramach zadania mają zostać wymienione stare płyty chodnikowe na kostkę brukową wzdłuż ulicy Poznańskiej w Zielonej Górze. Mieszkańcy uzasadniają zadanie fatalnym stanem chodników, co prowadzić może do potknięć i upadków.

Koszt realizacji zadani to 481000 zł

Wymiana nawierzchni boiska pod Hubą przy ul. Zawadzkiego „Zośki” i Św. Cyryla i Metodego, doposażenie placu zabaw i uatrakcyjnienie sąsiadujących trenów zielonych – projekt nr 3

W ramach zadania ma dojść do szeregu zmian, jak:

  • wymiana nawierzchni poliutarynowej boiska wielofunkcyjnego pod Hubą przy ul. Zawadzkiego „Zośki” i Św. Cyryla i Metodego
  • zmiana aranżacji i doposażenie placu zabaw m.in.: o sygnalizację świetlną oraz urządzenia edukacyjne, a także zamontowanie nowych koszy do gry na boisku do koszykówki oraz zagospodarowanie sąsiadujących terenów zielonych.
  • uzupełnienie miasteczka ruchu drogowego mieszczącego się na placu zabaw o sygnalizację świetlną, znaki drogowe,
  • doposażenie placu zabaw o zestawy edukacyjne (np. Activline), a także zagospodarowanie terenu zielonego poprzez umieszczenie leżaków oraz hamaków tj. utworzenie części wypoczynkowej.

Celem projektu jest stworzenie dla dzieci i dorosłych atrakcyjnego miejsca spędzania wolnego czasu. Koszt realizacji zadania to: 650000 zł

Zielonogórskie osiedla każdego roku wiele zyskują dzięki Budżetowi Obywatelskiemu, kto zwycięży tym razem? Zobaczcie również inne propozycje zgłoszone do BO: BO 2022: Tężnia solankowa, Psi Park, Szlak Street Artu.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)