26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

„Gęsie Tarasy”, czyli nowa zielonogórska atrakcja, na którą trzeba zwrócić uwagę!

Wiadomości

Zastanawiasz się nad tym, gdzie można znaleźć ciekawą rozrywkę. Zielona Góra to miasto, w którym można znaleźć różne atrakcje. Świetnym przykładem jest choćby Dolina Gęśnika i to właśnie Dolina Gęśnika będzie tematem tekstu. Niemniej tylko pośrednio, konkretnie skupimy się na parku linowym („Gęsie Tarasy”). „Gęsie Tarasy” to rozrywka, z którą trzeba się zapoznać. Jeśli myślisz, że to tylko słowa, jesteś w błędzie.

Gdzie znajdziemy „Gęsie Tarasy” w Zielonej Górze?

Na wstępie powiedzieliśmy, że park linowy jest częścią Doliny Gęśnika. Pora powiedzieć o dokładnej lokalizacji — park linowy zlokalizowany jest niedaleko Kościoła Rzymskokatolickiego pw. św. Alberta Chmielowskiego przy ul. Zdrojowej. Warto też podkreślić, że obok znajduje się orlik.

Czego mogę się spodziewać?

Załóżmy, że dotarliśmy do parku linowego — tak pojawia się pytanie, na co mogę liczyć? Zacznijmy od powierzchni, powierzchnia parku linowego to 3 tys. mkw.
Park linowy złożony jest z pomostów, których łączna długość to 290 metrów. Jeśli chodzi o poruszanie się, przemieszczamy się kilka metrów nad ziemią, do przemieszczania się wykorzystywane są kładki (kładki wiszą na linach między wielkimi słupami).
Na zakończenie można zjechać rynną.

Czy to już wszystko, o czym trzeba powiedzieć? W żadnym wypadku! Użytkownicy mają do dyspozycji dwie zjeżdżalnie, wspinaczkę i tyrolkę. Naprawdę trudno znaleźć jakiś powód do narzekań.

Jaka jest opłata za korzystanie z atrakcji?

Zastanawiasz się nad tym, co można powiedzieć na temat opłat? W takim razie mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość — korzystanie z parku jest całkowicie darmowe. Warto też podkreślić, że nad wszystkim czuwa osoba nadzorująca obiekt. Dbałość o porządek to priorytet.

Przejdźmy teraz do ograniczenia ze względu na wiek. Takie ograniczenie na dobrą sprawę nie istnieje. Mówiąc wprost — kluczowe jest to, czy dziecko ukończyło 13 lat (dzieci poniżej 13 lat muszą być pod opieką osoby dorosłej).

Pamiętaj o bezpieczeństwie!

Park linowy „Gęsie Tarasy” wychodzi naprzeciw różnym oczekiwaniom, nie ulega co do tego żadnych wątpliwości. Czy w związku z tym powiedzieliśmy sobie już o wszystkim? Nie, czas powiedzieć o bezpieczeństwie. Każda atrakcja to ryzyko. Jak należy to rozumieć? Przede wszystkim trzeba podkreślić, że nie chodzi tylko o zapewnienie bezpieczeństwa — korzystanie z atrakcji musi być odpowiedzialne. Co możemy o tym powiedzieć? Względy bezpieczeństwa przedstawiają się następująco:

– nie wolno wspinać się na konstrukcje i siatki tuneli;

– nie wolno wyprzedzać na mostach;

– nie wolno poruszać się w kierunku przeciwnym do wyznaczonego;

– jeśli jesteś na moście, odstęp między innymi użytkownikami powinien wynosić 2,5 metra;

– podczas przebywania na moście trzeba zachować spokój;

– podczas korzystania ze zjeżdżalni konieczny jest bezpieczny odstęp, po zakończonym ślizgu należy opuścić zjeżdżalnię;

– tunel wspinaczkowy może być wykorzystywany przez maksymalnie 13 osób.

Skoro powiedzieliśmy sobie na temat wymagań, przejdźmy do godzin otwarcia.

Godziny otwarcia Gęsich Tarasów w Zielonej Górze

„Gęsie Tarasy” wzbudziły Twoje zainteresowanie i w związku z tym interesują Cię godziny otwarcia? Godziny otwarcia przedstawiają się w następujący sposób:

Poniedziałek — park jest nieczynny.

Wtorek — piątek — park czynny jest od godz. 13.00-18.00.

Sobota — niedziela — park czynny jest od godz. 11.00-18.00.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)