14.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Wieża widokowa Joanna w miejscowości Święte. Jak do niej dotrzeć?

Wiadomości

Zlokalizowana w okolicach wsi Święte i Konotop wieża widokowa Joanna to jedno z tych miejsc w okolicach Zielonej Góry, które zdecydowanie warto odwiedzić. Znajduje się w pobliżu malowniczego Jeziora Sławskiego, nieopodal popularnej polany rekreacyjnej Świętobór. Prowadzi do niej łatwy i krótki szlak turystyczny zlokalizowany tuż przy parkingu. Wizyta w tym miejscu to świetny pomysł na krótką wycieczkę, którą można połączyć z dłuższym pobytem w tych malowniczych okolicach – wieża widokowa Joanna to bowiem nie jedyna tutejsza atrakcja!

Wieża widokowa Joanna. Piękne widoki rzut beretem od Zielonej Góry

Wieża widokowa Joanna to bardzo ciekawa i konstrukcja. Mierzy ok. 40 metrów wysokości i jest wykonana w całości z drewna sosnowego i modrzewiowego. Posiada dwie platformy widokowe, które pozwalają na podziwianie malowniczych krajobrazów z różnych wysokości. Została wzniesiona w latach 2013-2015 i od samego początku swojego istnienia cieszy się sporym zainteresowaniem turystów. Chętnie goszczą tu także mieszkańcy Zielonej Góry, którzy stopniowo odkrywają kolejne uroki swojego regionu.

Wieża znajduje się na lekkim wzniesieniu położonym pośród malowniczych terenów okalających Jezioro Sławskie. Jej okolice są gęsto zalesione wiecznie zielonymi borami sosnowymi. To miejsce wprost stworzone do podziwiania uroków lubuskiej przyrody. Doceniają je także miłośnicy pięknych widoków – ze szczytu wieży widokowej Joanna można bowiem podziwiać nie tylko lasy, ale także Jezioro Sławskie oraz panoramę położonych niżej miejscowości, w tym m. in. Lubiatowa, Józefowa i Konotopu. Przy szczególnie sprzyjających warunkach pogodowych z najwyższej platformy wypatrzeć można ponoć kominy huty z oddalonego o ok. 40 km Głogowa!

Jak z Zielonej Góry dostać się do wieży widokowej?

Trasa do wieży widokowej z Zielonej Góry jest łatwa i szybka – jej pokonanie autem zajmuje ok. 35 min. Należy obrać kierunek na Zabór i Konotop i zatrzymać się na parkingu przy polanie rekreacyjnej Świętobór. W tym miejscu można spędzić nieco czasu – na turystów czeka tu zabudowana wiata turystyczna, ławeczki, miejsce na ognisko, a także mały plac zabaw przeznaczony dla najmłodszych gości. Atrakcją dla miłośników przyrody są natomiast tablice edukacyjne, które dostarczają solidnej porcji nowej wiedzy oraz licznych ciekawostek na temat okolicznej przyrody.

Z parkingu do wieży widokowej Joanna prowadzi natomiast prosty i krótki pieszy szlak – jego pokonanie zajmuje zaledwie 6 minut (do przejścia mamy dystans ok. 320 metrów). Trasa biegnie lasem i jest bardzo malownicza. Na jej końcu czeka wieża widokowa Joanna. Widoki można podziwiać z dwóch platform – niższej położonej na wysokości 18 metrów i wyższej na wysokości 35 metrów. Najpiękniejsze panoramy oferuje oczywiście wyższy punkt obserwacyjny, na którym dodatkowo dostępne są lunety.

Atrakcje turystyczne w okolicach wieży widokowej Joanna

Wieża widokowa Joanna to jedno z tych miejsc w okolicach Zielonej Góry, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Wizytę na jej szczycie można dodatkowo połączyć ze zwiedzaniem malowniczych okolic Jeziora Sławskiego, które obfituje w atrakcje turystyczne. To doskonałe miejsce zarówno na jednodniowy wypad, jak i na krótki urlop, połączony z nocowaniem w jednej z okolicznych miejscowości.

Znalezienie tu odpowiedniego zakwaterowania nie stanowi żadnego problemu – dostępne w pobliżu noclegi można bowiem od ręki wyszukać na stronie www.nocowanie.pl. Pod tym adresem funkcjonuje największy polski portal turystyczny, który od lat wspiera polskich turystów w procesie planowania krótszych i dłuższych wycieczek po całej Polsce.

Spędzając tu urlop, trzeba koniecznie wybrać się nad malownicze Jezioro Sławskie. Nad jego brzegiem znajduje się punkt widokowy „Ptasi Raj”. To miejsce, z którego można podziwiać jezioro, a także obserwować zamieszkujące je różne gatunki ptaków wodnych. W miejscowości Sława czeka natomiast malowniczy park miejski pełen pięknych alejek, klimatycznych mostków oraz bujnej roślinności. Nieco dalej, bo w odległości ok. 28 km od Sławy, znajduje się z kolei Przemęcki Park Krajobrazowy, który słynie z licznych jezior polodowcowych.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)