26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

KAS zarekwirowała 1,3 tony tytoniu, które były przewożone przez mężczyznę na zlecenie z portalu ogłoszeniowego

Wiadomości

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z Lubuskiego zatrzymała do kontroli pojazd przewożący tytoń, który nie został zgłoszony w systemie SENT.

Lubuska KAS skontrolowała samochód w okolicach przejścia granicznego w Świecku.  W aucie był przewożony tytoń. Kierowca tłumaczył, że towar wiózł na zlecenie osoby z portalu ogłoszeniowego. Specjalnie do tego celu wypożyczył samochód i pojechał po tytoń do Niemiec. Kierujący przekonywał, że nie wiedział o konieczności zgłoszenia tytoniu w systemie SENT.

KAS zatrzymuje tytoń
KAS zatrzymuje tytoń. Zdjęcie: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

KAS zatrzymuje tytoń

KAS zatrzymała towar a kierujący dostał mandat w wysokości 5 tys. zł.  Gdyby towar trafił do sprzedaży, szacowane straty dla budżetu państwa wyniosłyby 850 tys. zł  z tytułu podatków. 

System SENT to system do rejestracji i monitorowania przewozu towarów akcyzowych, jak papierosy, alkohol, leki, paliwo. Ma zapobiegać przemytowi i nielegalnemu obrotowi tego rodzaju artykułami, a przy tym unikaniu opłacenia podatku VAT i akcyzy za te towary.

KAS tytoń
KAS tytoń. Zdjęcie: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)