6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Zielonogórska policja ostrzega przed fałszywymi SMS-ami!

Wiadomości

Zielonogórska policja informuje o fałszywych SMS-ach, które zawierają link przenoszący do fałszywej strony płatności bankowych. Oszuści wysyłają wiadomości z informacją o zaległościach w rachunkach i koniecznością ich regulacji za pośrednictwem dołączonego linka.

Zielonogórska policja apeluje o ostrożność

Wiadomość z informacją o konieczności uregulowania należności za prąd otrzymała pewna zielonogórzanka. Kobieta padła ofiarą oszustów i zawiadomiła policję o kradzieży pieniędzy z konta. Nie jest to odosobniony przypadek. Jak informuje zielonogórska policja, ten sposób wyłudzania dostępu do konta bankowego jest niestety coraz częstszy. Fałszywe sms-y zawierają zazwyczaj informację o niewielkiej należności do regulacji, która oscyluje w granicach kilku złotych, więc zazwyczaj nie budzi większych podejrzeń. To sprawia, że ofiara oszustwa nie decyduje się sprawdzić u źródła, skąd wynika zadłużenie. Po kliknięciu w link umieszczony w wiadomości SMS, następuje przeniesienie na fałszywą stronę płatności, przez co po wpisaniu loginu i hasła, tak naprawdę udostępniamy te informacje oszustom.

Zielonogórska policja ostrzega
Zielonogórska policja ostrzega/ foto: KMP Zielona Góra

Nie klikaj w nieznane linki

Zielonogórska policja przypomina, że nie należy klikać w linki od nieznanych nadawców. Mogą to być wirusy bądź odnośniki do fałszywych stron bankowych. Zdarza się, że oszuści podszywają się pod rodzinę bądź znajomych z prośbą o przesłanie pieniędzy za pośrednictwem BLIKa. – Oszukana osoba generuje w swojej aplikacji bankowej kod do płatności i niczego nie świadoma przesyła oszustowi, który natychmiast wypłaca te pieniądze w bankomacie – informuje KMP Zielona Góra. W przypadku otrzymania takich wiadomości, należy po prostu skontaktować się z wybraną osobą i upewnić, że faktycznie potrzebuje wsparcia finansowego.

Nie daj się oszukać

Zielonogórska policja przypomina o zachowaniu zasad, które mogą uchronić nas przed oszustwem internetowym:

  • Nie otwieraj wiadomości z linkiem lub załącznikiem od nieznanego nadawcy!
  • Nie zapisuj haseł i loginów w plikach tekstowych, ponieważ mogą one w łatwy sposób zostać przechwycone przez oszustów.
  • W rozmowie telefonicznej z pracownikiem banku nie podawaj loginu i hasła do swojego konta. Bank tego nie wymaga. Jeśli spotkasz się z taką koniecznością ze strony konsultanta, to będzie to próba wyłudzenia.
  • Nie udostępniaj loginów i haseł przez internet – w wiadomościach sms, e-mail, messenger, nawet do znajomych!
Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)