6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

KAS przechwyciła substancje odurzające. Znajdowały się one w ukryciu wśród pojemników z jedzeniem.

Wiadomości

Funkcjonariusze z lubuskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przeprowadzili skuteczną operację, podczas której zabezpieczyli ponad 100 gramów substancji odurzających. Akcja ta stanowi część szeroko zakrojonych działań mających na celu zwalczanie nielegalnego obrotu narkotykami. Zatrzymane substancje, które zostały dokładnie zbadane i zidentyfikowane jako nielegalne narkotyki, są dowodem na efektywność i zaangażowanie funkcjonariuszy KAS w ochronę społeczeństwa przed szkodliwym wpływem substancji odurzających. Operacja ta podkreśla determinację i profesjonalizm służb w eliminowaniu zagrożeń związanych z narkotykami z przestrzeni publicznej.

Nielegalne substancje były ukryte w pojemnikach z kawą i sałatką ziemniaczaną.
Nielegalne substancje były ukryte w pojemnikach z kawą i sałatką ziemniaczaną. Zdjęcie: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Nielegalne substancje były ukryte w pojemnikach z kawą i sałatką ziemniaczaną

Lubuscy funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali do kontroli auto, w którym przewożono siedmiu podróżnych. Za pomocą skanera RTG prześwietlono bagaże i paczkę wiezioną z Holandii do Polski. Nielegalne substancje znaleziono w przesyłce. 

Przy użyciu skanera wykryto, że znajdują się w niej dwa hermetycznie zamknięte pojemniki.  W pierwszym, z kawą, znajdowały się dwa pakunki z suszem roślinnym (prawdopodobnie marihuaną) i jeden z biało-brązową substancją. W drugim, z sałatką warzywną, znajdował się pakunek z białą substancją, najprawdopodobniej amfetaminą. Zatrzymano prawie 108 g substancji odurzających.

Narkotyki i dowody zostały przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)