0.5 C
Zielona Góra
czwartek, 21 listopada, 2024

Dni Zielonej Góry i pomnik Bachusa czyli naszego patrona

Wiadomości

Tagi

Zielona Góra to miasto, które może zaproponować różne atrakcje. Niemniej jednak nie będziemy skupiać się na tym, jakie są możliwości. Mówiąc wprost — weźmiemy pod uwagę Dni Zielonej Góry. Dni Zielonej Góry cieszą się ogromną popularnością i warto odpowiedzieć na pytanie, czym jest to spowodowane? Co jeszcze znajdziesz się w tekście? Powiemy sobie również o pomnikach Bachusa (w przypadku Zielonej Góry znaczenie tych pomników jest naprawdę spore).

Dni Zielonej Góry, czyli zielonogórskie Winobranie

Czas odpowiedzieć na pytanie, czego należy się spodziewać podczas Dni Zielonej Góry? Dni Zielonej Góry to po prostu winobranie. Warto jednak dodać, że nie jest to zwykłe winobranie, jest to największa impreza kulturalna w regionie. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, że Dni Zielonej Góry trwają około 7-9 dni. Jeżeli chodzi o najbliższy termin, winobranie będzie trwać w dniach 7-15 września 2019 roku (Dni Zielonej Góry zawsze odbywają się we wrześniu). Winobranie to oczywiście niejedyna atrakcja, można się spodziewać imprez, koncertów i prezentacji produktów regionalnych. Innymi słowy — każde wielkie wydarzenie niesie za sobą mnóstwo mniejszych wydarzeń.

Zatrzymajmy się może przy tych mniejszych wydarzeniach. Otóż są pewne wydarzenia, które mają miejsce co roku. O czym mowa? Można wymienić choćby konkurs win, spotkania teatralne czy wycieczki do winnic. Czy biorąc to wszystko pod uwagę, jest jakiś powód do narzekań? Najlepszą odpowiedzią wydaje się popularność Dni Zielonej Góry.
Do tych wydarzeń można zaliczyć także korowód. W zasadzie mowa na temat wydarzenia, o którym po prostu trzeba wspomnieć. Korowód to najbardziej efektowny i najbarwniejszy element winobrania. Zastanawiasz się nad tym, kto odpowiada za organizację? Jeśli chodzi o organizację, organizacja to zazwyczaj zasługa Teatru Lubuskiego. Co więcej, Teatr Lubuski zaprasza m.in. teatry uliczne i uczniów zielonogórskich szkół.
Podsumowując — organizacja korowodu to masa pracy i co za tym idzie, konieczne jest zaangażowanie wielu osób. Co ważne, korowód przechodzi za królem winobrania — królem winobrania zawsze jest Bachus. Czym jest to spowodowane? Skoncentrujemy się na tym w następnej części testu.

Być może zadajesz sobie pytanie, jaka jest trasa korowodu? Korowód przechodzi przez główną ulicę miasta. Dni Zielonej Góry to wydarzenie, o którym trudno nie usłyszeć (nie wolno też zapominać o tym, że Dni Zielonej Góry to największa impreza kulturalna w regionie).

Kim jest zielonogórski Bachus?
Kim jest zielonogórski Bachus?

Kim jest zielonogórski Bachus?

Skupmy się teraz na pomniku Bachusa. Pomnik ten został odsłonięty 2 września 2010 roku i jest to pewien symbol Zielonej Góry (o ile tak można powiedzieć). Tak więc, kim jest Bachus? Bachus to bóg winorośli i urodzaju. Gdzie znajduje się pomnik Bachusa? Pomnik Bachusa zlokalizowany jest przy ulicy Żeromskiego i Kupieckiej. Nie ma co ukrywać, że Zielona Góra to idealne miejsce dla pomnika Bachusa.
Istotne jest również to, że pomnik Bachusa można znaleźć także w innych częściach Zielonej Góry. Rzeźba ta jest początkiem pięknej serii. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pozostałe pomniki wyglądają inaczej. Mówiąc wprost — pozostałe pomniki to Bachuski (pomniki te zlokalizowane są w różnych częściach miasta).

Warto jeszcze odnieść się do pewnej ciekawostki. Konkretnie, chodzi o miasta europejskie, w których uprawia się winorośl. Otóż Zielona Góra wyróżnia się na tle tych miast. Czym jest to spowodowane? Zielona Góra to miasto najdalej wysunięte na północ.

Maja Michalczyk
Maja Michalczyk
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej