15.7 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Glinianka na osiedlu Cegielnia w Zielonej Górze, czyli miejsce z potencjałem

Wiadomości

Jesteś w Zielonej Górze i szukasz miejsca, w którym można porządnie odpocząć? W takiej sytuacji mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia — Glinianka. Okolice Glinianki cieszą się sporą popularnością. Co więcej, to samo można powiedzieć na temat okolicznych terenów.

Gdzie znajdę Gliniankę w Zielonej Górze?

Zanim powiemy sobie o walorach, skupmy się na lokalizacji. Wspomniane tereny to Osiedle Cegielnia. Osiedle to zlokalizowane jest w zachodniej części miasta, warto też dodać, że wokół osiedla jest las.

Osiedle Cegielnia — o czym trzeba wiedzieć?

Skoro trafimy na miejsce, czas poopowiadać na temat osiedla. Zacznijmy od tego, że osiedle charakteryzuje się zwartą zabudową. Warto też podkreślić, że mowa o specyficznej dzielnicy (jest to związane z jednolitą substancją architektoniczną). Osiedle Cegielnia to również powrót do przeszłości. Jak należy to rozumieć? Chodzi o niewielkie domy z mansardowymi dachami (mówiąc wprost — domy te otaczają Piec Hoffmana). Piec Hoffmana powstał w XIX wieku i co najważniejsze, został zaadoptowany na blok mieszkalny.

Co sprawia, że jeziorko Glinianka jest magiczna?

Mieszkańcy Zielonej Góry określają Gliniankę magicznym miejscem, z czego to wynika? Odpowiedź jest wbrew pozorom prosta, ale wszystko po kolei. Co można powiedzieć na temat Glinianki? Tak jak już było mówione, osiedle jest otoczone lasem. Jeśli chodzi o aktywności, do wyboru jest choćby łowienie ryb i dokarmianie kaczek. Nie interesuje Cię żadna z tych propozycji? Dookoła jest ścieżka, może chcesz pospacerować?O czym jeszcze należy wspomnieć? Glinianka to gwarancja błogiego spokoju. Jak wiadomo, czasem problemów jest naprawdę sporo i bardzo chce się o nich zapomnieć. Nie bez znaczenia są też własne odczucia, jedna osoba doceni piękny zachód słońca, inna skupi się na śpiewie ptaków.

Nie ulega wątpliwości, że Glinianka to gwarancja neutralności.

Responsib’ALL Day na Gliniankach!

Koniecznie trzeba też nawiązać do projektu Responsib’ALL Day. Zastanawiasz się nad tym, czym jest to spowodowane? Nie tak dawno (6 czerwca) doszło do udogodnień i rewitalizacji, wszelkie zmiany to efekt Responsib’ALL Day. O czym trzeba powiedzieć? Na pewno warto podkreślić śmieci — Glinianka jest popularna, a nie wszyscy dbają o porządek. Wydaje się, że w takiej sytuacji rozwiązaniem jest tylko sprzątanie? Jeśli tak myślisz, jesteś w błędzie. Jaki z tego należy wyciągnąć wniosek? Chodzi oczywiście o gruntowne porządki i uatrakcyjnienie okolic.
Istotne jest też wywiezienie zebranych odpadków — odpadki zostały odpowiednio posegregowane.

Czy to już wszystko, o czym powinno się wiedzieć? To jeszcze nie wszystko, otóż doszło też do rewitalizacji. Konkretnie, rewitalizacji koszy na śmieci. Można również dodać powstanie pewnej tablicy. O jakiej tablicy mowa? Mowa o tablicy, która dotyczy troski o przestrzeń (tablica podkreśla, że dbałość o przestrzeń nie jest trudna).
Warto również odnieść się do tego, że sprzątanie jest ważne, ale sprzątanie to nie wszystko.

Oto lista zmian:

– powstało 6 bezpiecznych miejsc na ogniska,

– stanęło 9 ławek z pni drzew (ławki znajdują się wzdłuż linii brzegowej i okolicy palenisk),

– pojawiły się nowe stojaki na rowery,

– pojawiło się 30 budek lęgowych dla okolicznych ptaków.

Podsumowując to wszystko, co zostało powiedziane, wniosek może być tylko jeden — wprowadzone zmiany są znaczące. Niemniej nie wolno zapominać o tym, że jest to dobry przykład (najważniejsze, żeby dobry przykład został odpowiednio wykorzystany). Czy tak się stanie? Nie sposób odpowiedzieć na to pytanie.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)