15 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Kontynuujący uczniowie zdobywają wiedzę z programowania poprzez bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami” – zapisy dostępne są wyłącznie do 3 marca.

Wiadomości

W województwie lubuskim odbywa się Koduj z Gigantami – darmowe warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Jest to największe przedsięwzięcie tego rodzaju w Polsce, przyciągające dwa razy do roku tysiące chętnych. Uczestnicy warsztatów mają wyjątkową okazję do bezpłatnego zgłębiania tajników kodowania. Dodatkowo, zajęcia te mogą stanowić atrakcyjny sposób na spędzenie czasu wolnego podczas ferii zimowych lub weekendów.
Czternasta edycja tego wydarzenia odbywa się pod hasłem “Poszukiwacze Kodu”. Dzięki nowoczesnym technologiom i doświadczonym instruktorom, uczestnicy będą mieli szansę na przeżycie edukacyjnej przygody, odkrywając programowanie jako pasjonującą dziedzinę pełną nowych możliwości.

Bezpłatny warsztat z programowania - jak to właściwie wygląda?
Bezpłatny warsztat z programowania – jak to właściwie wygląda? Zdjęcie: giganciprogramowania.edu.pl

Bezpłatny warsztat z programowania – jak to właściwie wygląda?

Koduj z Gigantami to często pierwsza przygoda ucznia z programowaniem, dlatego podczas 1,5- godzinnej lekcji trenerzy stopniowo wprowadzają dzieci w tajniki kodowania. Dzięki wykorzystaniu środowisk, uwielbianych przez dzieci i młodzież, dużo łatwiej przekazać im wiedzę. Takie gry jak Minecraft, Fortnite czy Angry Birds, które zwykle kojarzą się z godzinami grania na komputerze, podczas zajęć zyskują charakter edukacyjny. Warsztaty w ramach akcji Koduj z Gigantami polegają na stworzeniu własnego projektu programistycznego, gry komputerowej, strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Podczas zajęć praca odbywa się w sposób projektowy – zawsze jest czas na burzę mózgów, aby każde dziecko mogło się poczuć częścią zespołu. Najważniejsze jednak dzieje się na koniec, w momencie kiedy każdy może przetestować swój projekt i razem z innymi uczniami rywalizować poprzez organizowane konkursy i zabawy. Po zajęciach uczniowie dostają nagranie z lekcji i materiały powtórzeniowe, żeby utrwalić sobie wiedzę zdobytą na zajęciach i jeszcze lepiej poznać świat programowania. Każdy z warsztatów został zaplanowany i dostosowany przez doświadczonych trenerów do wieku dzieci i młodzieży:
7-9 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
10-12 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem środowiska Scratch
● Zajęcia z wykorzystaniem Minecraft Education
● Zajęcia z wykorzystaniem App Inventor

13-18 lat
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C#
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania C+ +
● Zajęcia z wykorzystaniem języka programowania Python

Zajęcia dostępne online i stacjonarnie w placówkach edukacyjnych

Warsztaty stacjonarne oraz online z dowolnego miejsca na świecie odbywają się do 03.03.2024 r. Podczas zapisów opiekun może wybrać dogodne dla siebie miejsce i termin. Zapisy na warsztaty odbywają się w formie on-line, wyłącznie poprzez formularz zapisowy znajdujący się na stronie internetowej: https://info.kodujzgigantami.pl/press2
W województwie lubuskim uczniowie mogą dołączyć na zajęcia stacjonarne w lokalizacjach:
● Aleja Niepodległości 16/7, Zielona Góra
Ponadto patronat honorowy nad wydarzeniem w województwie lubuskim objął Prezydent Miasta Zielona Góra – Pan Janusz Kubicki. Organizatorem akcji są Giganci Programowania. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Minister Edukacji oraz NASK. Patronami mediowymi są: Radio Nowy Świat, Android.com.pl, Komputer Świat i Miasto Dzieci.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)