2.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Young Talents 4 Biedronka, stypendialny program dla ambitnych studentów startuje

Wiadomości

Rozpoczęła się rekrutacja do krajowego konkursu Young Talents 4 Biedronka, organizowanego przez największą sieć handlową w Polsce we współpracy z fundacją Our Future Foundation. Inicjatywa ta jest adresowana do studentów z różnych uczelni, w wieku od 19 do 25 lat, którzy odznaczają się przedsiębiorczością i zaangażowaniem, a także chcą opracować nowatorskie pomysły dla sektora detalicznego. Najzdolniejsi uczestnicy mają możliwość zdobycia nagrody pieniężnej do 7 500 złotych. Aplikacje są przyjmowane do 29 lutego 2024 roku.

Rozwój kariery z Young Talents 4 Biedronka

Biedronka to największy pracodawca w Polsce, ale przede wszystkim nowoczesna firma z szerokimi perspektywami kariery zawodowej. Program Young Talents 4 Biedronka ma pomóc, studentom zainteresowanym handlem w zdobyciu pierwszego doświadczenia zawodowego. Pozwoli rozwinąć umiejętności pracy w zespole oraz kompetencje związane z prowadzeniem projektów. Spośród aplikujących studentów kapituła konkursu wyłoni 30 uczestników II etapu. Pod uwagę będą brane odpowiedzi z formularzy rekrutacyjnych, dotychczasowe wyniki w nauce, zaangażowanie czy aktywność społeczna.

Wybrani studenci wezmą udział w Bootcampie Biedronki, który odbędzie się w maju tego roku. Zostaną podzieleni na zespoły i ze wsparciem mentorów, rozpoczną tworzenie projektów biznesowych, mających wprowadzać innowacyjne rozwiązania do handlu. Konkurs obejmuje cztery kategorie takie jak: logistyka i łańcuch dostaw, doświadczenie klienta, technologia i automatyzacja, zrównoważony rozwój i ekologia.

„Współpraca Our Future Foundation z Biedronką pokazuje, jak ważne jest zaangażowanie sektora prywatnego w działania na rzecz rozwoju młodego pokolenia. Nasz wspólny program pozwala studentom zdobyć nowe umiejętności i kompetencje, a także otwiera przed nimi ciekawe perspektywy kariery zawodowej. Dzięki współdziałaniu firm i organizacji pozarządowych oraz akademickich możemy kształtować nie tylko profesjonalistów, ale przede wszystkim ambitnych liderów, ze świeżymi pomysłami i motywacją do tworzenia nowatorskich rozwiązań” – Kamil Maksymilian Tomkowicz, Członek Zarządu Fundacji Our Future Foundation.

Od Pomysłu do Finału: Droga Projektów w Young Talents 4 Biedronka

Swoje pomysły zespoły przedstawią na nagraniach video, które będą podlegać ocenie. Spośród 10 projektów, tylko 6 z nich przejdzie do finału. Finaliści nad dopracowaniem i przygotowaniem projektu do finałowej prezentacji będą pracować ze wsparciem mentorów – dyrektorów i starszych menedżerów z Biedronki. Samo wydarzenie zaplanowane jest w pierwszej połowie października 2024 roku.

„Do konkursu Young Talents 4 Biedronka zapraszamy ambitnych studentów, którzy już na etapie studiów myślą o budowaniu swojej ścieżki kariery. Poszukujemy ludzi, którzy pragną wcielać w życie swoje pomysły, które mogą mieć realne przełożenie na funkcjonowanie naszej organizacji i na komfort klientów Biedronki. Dzięki zaangażowaniu mentorów – profesjonalistów reprezentujących różne obszary Biedronki gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny projektu. Uczestnicy będą mieli szansę poznać z bliska naszą firmę i zobaczyć, jak na co dzień pracujemy. Biedronka jest największym pracodawcą w kraju i liderem branży retail, co daje możliwość poznania naszego biznesu i kluczowych dla niego obszarów” – Agnieszka Sokołowska, Dyrektorka ds. Komunikacji Wewnętrznej, Employer Brandingu oraz Programów Wsparcia w sieci Biedronka.

W programie zaplanowano szereg szkoleń m.in. z prezentacji, prowadzenia projektów, czy budowania marki osobistej w mediach społecznościowych. Ponadto zwycięzcy otrzymają atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 50 tysięcy złotych. Trójka zdobywców pierwszego miejsca otrzyma nagrody pieniężne w wysokości 7 000 złotych oraz e-kody o wartości 500 złotych brutto na zakupy w sklepach Biedronka.

Więcej informacji o programie i Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie

www.youngtalents4Biedronka.pl

Our Future Foundation to fundacja skupiająca studentów i absolwentów najlepszych polskich i zagranicznych uniwersytetów, która za cel stawia sobie walkę z nierównościami w dostępie do edukacji młodych Polaków z mniejszych ośrodków. Fundacja zapewnia także bezpłatne wsparcie dla dziesiątek polskich licealistów, aplikujących na najlepsze światowe uczelnie wyższe.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)