14.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Sześciu na dziesięciu Polaków jest zdania, że obchodzenie Dnia Singla jest wartościowe.

Wiadomości

Nadchodzą Walentynki, święto wszystkich zakochanych. Mimo to, badania pokazują, że 62% Polaków uznaje, iż obchodzenie Dnia Singla 15 lutego stanowi ciekawą alternatywę dla Walentynek. Badanie przeprowadzone przez superaplikację do mobilności miejskiej FREENOW wśród mieszkańców polskich miast ujawnia, że Polacy, niezależnie od statusu związkowego, cenią sobie czas spędzony samotnie. Co piąty singiel aktywnie planuje „solo randki”, przy czym 70% z nich odwiedziło restaurację bez towarzystwa, a 60% wybrało się samodzielnie do kina.

Profil Uczestników Badania

W badaniu przeprowadzonym wśród 4 tysięcy użytkowników FREENOW z 25 polskich miast wzięło udział 23% osób w związku małżeńskim, 44% w stałym związku i 33% singli. Blisko połowa ankietowanych mających swoje drugie połówki, najchętniej spędza Walentynki na romantycznych kolacjach, ale jak się okazuje, status związku wcale nie wyklucza singli z celebrowania święta zakochanych. 1 na 5 singli pójdzie tego dnia na randkę z samym sobą, a dla 36% jest to dobra okazja, by spotkać się z rodziną i przyjaciółmi. Co trzeci singiel uważa jednak, że Walentynki bywają dla nich przytłaczające. Połowie respondentów zdarzyło się odczuć uprzedzenia w różnych sytuacjach społecznych ze względu na bycie singlem. Przez znaczną większość wszystkich badanych pozytywnie oceniany jest zatem fakt, że istnieje również Dzień Singla.

Samotne Wyprawy – Co Wybierają Single?

Jak więc single spędzają czas w pojedynkę? Aż 74% najchętniej wybiera się do kina lub SPA, a także do restauracji (72%). Niemal połowa ankietowanych singli (46%) przynajmniej raz podróżowała samotnie w kraju lub zagranicą. Dla porównania podróże „solo” są rzadszym doświadczeniem wśród osób w związkach (35%) oraz będących po ślubie (33%). Single, o wiele chętniej niż ankietowani posiadający partnerów, wybierają się do teatru lub na stand-up (27% vs. 19%). Co zaskakujące, badanie FREENOW wykazało, że osoby w związkach chętniej niż single wyszłyby samotnie do klubu lub baru, gdzie nikogo nie znają (43% vs. 36%).

Samodzielne Wyjścia - Dlaczego Tak Chętnie?
Samodzielne Wyjścia – Dlaczego Tak Chętnie? Zdjęcie: Freenow

Samodzielne Wyjścia – Dlaczego Tak Chętnie?

Dlaczego ankietowani tak chętnie wychodzą w pojedynkę? 65% singli podkreśla, że lubi spędzać czas sam na sam ze sobą, a 1 na 5 z nich dostrzega w takich wyjściach szansę na poznanie nowych osób. Blisko połowa (44%) osób będących w związkach również szuka okazji do spędzania czasu w samotności, ale co trzeci ankietowany woli spędzać czas z bliskimi.

Aż 3 na 4 respondentów FREENOW wskazało, że wychodząc na randkę, preferuje pojechać na nią zamawiając przejazd taksówką, która jest na szczycie listy wybieranych środków transportu. Gdy ankietowani wychodzą na miasto bez towarzystwa, również najchętniej przemieszczają się taksówką. Powód jest prosty — niemal 1/3 badanych uważa, że jest to bardziej wygodne. Co piąta osoba podkreślała, że nie ma swojego auta, a taksówką jest szybciej.

Specjalna Promocja FREENOW w Zielonej Górze

FREENOW, aby ułatwić singlom i osobom w związku wybranie się na randkę — niezależnie czy z kimś, czy „solo” — przygotowało specjalną promocję dla mieszkańców Zielonej Góry. W najbliższy piątek, 16 lutego, w godz. 18-21 wszystkie kursy będą darmowe (100% zniżki przy przejazdach do kwoty max. 20 zł). 

Wyniki ankiety FREENOW potwierdziły, że Dzień Singla, obchodzony 15 lutego, nie musi być celebrowany wyłącznie przez osoby, które nie posiadają partnera. Może być to również doskonała okazja dla wszystkich pozostających w stałych związkach, by wsłuchać się w swoje potrzeby i spędzić miło czas ze samym sobą. Niezależnie od tego, czy jest się singlem, czy nie, warto czasem wybrać się na „randkę solo”. 

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)