15.6 C
Zielona Góra
niedziela, 14 kwietnia, 2024

Bluetone – firma z Zielonej Góry z sukcesami na rynkach zagranicznych

Wiadomości

Firma Bluetone zajmuje się akustyką wnętrza. Akustyka wnętrza, to jeden z najbardziej istotnych elementów, który pozwala na odpowiedni kształt brzmienia danego dźwięku. W celu uzyskania takiego efektu najważniejsza jest dobrze wykonana adaptacja na podstawie materiałów wysokiej klasy. W momencie połączenia tych dwóch aspektów można otrzymać znaczną redukcję niechcianego pogłosu i kontrolę nad odbiciami fal dźwiękowych.

Bluetone - czym się zajmuje?
Bluetone – czym się zajmuje?

Firma Bluetone w trosce o zadowolenie swoich klientów, opracowała materiały najwyższej jakości. W ofercie znaleźć można znaleźć dyfuzory akustyczne, których użyć można w domu, sali koncertowej, klubie muzycznym, czy na scenie artystycznej w celu podkreślenia dobrej jakości dźwięku. Oprócz tego znajdują się w niej panele akustyczne, jak i pułapki basowe. Szeroka gama oferowanych przez firmę produktów pozwala na profesjonalne wyposażenie pożądanego przez siebie miejsca. Materiały wysokiej jakości, to kluczowy element dobrze wykonanej pracy i zadowolenia klienta. Dzięki temu klient może wyposażyć swoje pomieszczenie według swoich własnych preferencji.

Co wyróżnia Bluetone?

  • Przede wszystkim wysoka jakość i estetyka wykonywanych materiałów. Nowoczesny design i jakość wykonania jest tym, na czym firma się w głównej mierze skupia. Przy produkcji oferowanych wyrobów używane są materiały najwyżej jakości. Są nimi drewna i komponenty, które mają odpowiednie atesty i pozwalają na bezpieczne i efektywne użytkowanie. Bluetone skupia się na tym, aby dostarczane materiały były zgodne z tym, czego oczekują klienci. W związku z tym stawia na wiedzę i odpowiednią kompetencję swoich pracowników. Jakość produktów jest pierwszorzędnym celem. Wiedza, jaką firma posiada na bazie swojego doświadczenia, pozwala spełniać wszystkie wytyczne ze strony nawet najbardziej wymagających klientów.
  • Bluetone wychodzi naprzeciwko wszystkim oczekiwaniom i wymaganiom, jakie stawiają przed nimi klienci. Wszystko dzięki ciężkiej pracy i doskonałej współpracy z klientami. Umiejętność słuchania i stałe podnoszenie swoich umiejętności czyni z nich firmę, która otacza się w głównej mierze kompetentnymi ludźmi z odpowiednią wiedzą. Wszystko to powoduje, że firma oferuje możliwość stworzenia ustroju pod indywidualne potrzeby swoich klientów. Taki stan rzeczy jest możliwy dzięki przesłanej wcześniej odpowiedniej specyfikacji wnętrza i dokładnym wymaganiom i prośbą klienta. Firma dopiero po dokładnej analizie przesłanej dokumentacji jest w stanie spełnić nawet najbardziej skomplikowane żądania swoich klientów. Cała procedura w głównej mierze opiera się na kontakcie i szczerości między obiema stronami. Tylko w takim wypadku możliwe jest zadowolenie dwóch stron jednocześnie! Dzięki zaufaniu Bluetone klient może cieszyć się materiałem wysokiej jakości. 

Panele akustyczne

Panele akustyczne produkowane przez Bluetone są przede wszystkim niezawodne. Firma specjalizuje się w zakresie akustyki i każda jej produkt stworzony jest z myślą o najbardziej wymagających klientach. W ofercie znajdzie się szeroki zakres paneli akustycznych, oraz ich wariantów, które będą zależały przede wszystkim id preferencji klienta. Jak wiadomo sprawna akustyka, to podstawa każdego pomieszczenia. Korzystając z produktów firmy, można liczyć także na doskonały design, który zachwyci każdego. Wszystko za sprawą tego, że w jej ofercie można znaleźć specjalne panele akustyczne dekoracyjne! Posiadanie w swoim domu, czy innym pomieszczeniu paneli akustycznych niesie za sobą wiele korzyści. W takim momencie tworzą się komfortowe warunki i przede wszystkim wyizolowane miejsce do słuchania muzyki. Redukuje się niechciany pogłos, a hałas ulega znacznemu osłabieniu. Co oczywiste poprawia się ogólna jakość słuchanej muzyki, czy efektów dźwiękowych z filmów.

Panele akustyczne od producenta - Bluetone
Panele akustyczne od producenta – Bluetone

Istnieją również różne typy paneli akustycznych. Podstawowym rodzajem są panele akustyczne ścienne, które powinny być rozłożone w zależności od zestawu grającego w danym pomieszczeniu. Dopiero później powinno myśleć się o panelach akustycznych sufitowych. Oprócz tego Bluetone oferuje panele zależne od niwelowanego dźwięku. Mogą, to być panele akustyczne wygłuszającerozpraszające, czy hybrydowe.

Jakie panele warto polecić?

  • WaveFuser Wood
  • Grand Absorber

Dyfuzory akustyczne

Jak już wcześniej zostało powiedziane, akustyka we wnętrzu to bardzo istotny element toru odsłuchowego. W związku z tym duże znaczenie odpowiednie wykonanie adaptacji akustycznej pomieszczenia. Prawidłowy sposób wykonania i korzystanie z materiałów wysokiej klasy spowoduje, że zostanie uzyskany przez każdego pożądany efekt. Dźwięki są ważne w życiu nawet ludzi niezajmującymi się na co dzień takimi rzeczami. Większość ludzi na co dzień słucha muzyki i ogląda filmy. Co jest jasne, podczas korzystania z pomieszczenia z dobrze wykonaną akustyką odbiór efektów dźwiękowych stanie się zupełnie inny i przede wszystkim lepszy. Dyfuzory akustyczne Bluetone świetnie odwzorowują dźwięki i zapewniają duże emocje w ich odbiorze. Dyfuzory akustyczne, to urządzenia, które efektywnie rozpraszają energię fal dźwiękowych. Jak wiadomo ich zastosowanie może być bardzo rozbudowane, mogą redukować pogłos, czy eliminować echo. Wykonane są one z wysokiej klasy drewna. Najlepiej sprawdzą się w miejscach, gdzie nie da się mieć kontroli nad dźwiękiem. Oznacza to, że najczęściej są to duże pomieszczenia. Zaliczać się do nich mogą sale kinowe, teatralne, studia nagraniowe, czy sale koncertowe. W ofercie Bluetone można znaleźć dyfuzory akustyczne przeznaczone do lekko odmiennych rzeczy. Dyfuzor akustyczny drewniany QDR odpowiada za rozproszenie fal o bardzo szerokim zakresie częstotliwości, a dyfuzor akustyczny 1D za rozpraszanie fal o średniej częstotliwości.

Jakie dyfuzory warto polecić?

  • Bluetone QRD N7
  • Bluetone Skyline

Bass Trapy

Pułapki basowe (bass trapy) to urządzenia wykonane na bazie gęstej wełny. Co to oznacza? Wykonane są przede wszystkim na podstawie bardzo wysokiego współczynnika absorpcji dźwięku. Szczególnie można to zauważyć w dolnym zakresie częstotliwości. Bass trapy są bardzo ważnym elementem adaptacji akustycznej. Powodują redukcję fal stojących i niwelują mocne i niepożądane podbicie basu. Działają przeciw dudnieniu i zagłuszaniu dźwięku. Na dużych salach często ustawiane są w narożnikach, jako pułapka i wygłuszenie basu. Tak samo sytuacja wygląda w domu, gdzie też najlepiej działać będą ustawione w narożnikach. Żeby bass trap pracował oczekiwanym poziomie, musi być dobrze skonstruowany. Najpopularniejszym i zarazem najczęściej stosowanym materiałem do tłumienia niskich dźwięków jest wełna mineralna. Dodatkowym elementem powodującym wyłapywanie niskich dźwięków jest umieszczenie w nim blachy.

Jakie bass trapy warto polecić?

  • Tube BassTrap

Jak poprawić akustykę?

W celu poprawienia akustyki pomieszczenia należy w głównej mierze skupić się na prawidłowym użyciu paneli akustycznych. W zależności od ich rodzajów dzielą się ona na: dźwiękochłonne i rozpraszające.

Jak poprawić akustykę?
Jak poprawić akustykę?

Dzięki nim w kontrolowany sposób można zarządzać parametrami dźwięków  w sali kinowej, czy pomieszczeniu domowym.  W prosty sposób można dopasować je do własnych preferencji i wymagań. Odpowiedni wybór paneli akustycznych, ale także ich montaż wpływa na bardzo dobrą jakość dźwięku. Skraca w bardzo dużej mierze czas pogłosu i wyrównuje różnice w częstotliwości. Jednak bardzo ważnym elementem używania paneli akustycznych jest operowanie nimi w sposób rozważny. Zbyt duża ilość ich w pomieszczeniu może doprowadzić do tego, że stanie się ono martwe, a dźwięki nie będą słyszalne.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)