13.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Kredyt hipoteczny w Zielonej Górze – dlaczego warto porównać oferty u eksperta

Wiadomości

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób skłania się ku kredytowi hipotecznemu by zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe pod względem inwestycyjnym jak indywidualnym. Jest to spowodowane między innymi korzystnymi warunkami ekonomicznymi oraz możliwością posiłkowania się stosunkowo tanim kredytem hipotecznym. Warto jednak zdawać sprawę z możliwości porównania ofert kredytów hipotecznych u eksperta aniżeli w placówce tylko jednego banku oraz z korzyści z tego płynących.

Więcej informacji: kredyt hipoteczny Zielona Góra – kredyt na mieszkanie

Pracownik banku a ekspert kredytowy – jaka jest różnica?

Choć z pozoru większości osób może się wydawać, że pomiędzy pracownikiem banku a ekspertem kredytowym nie ma żadnej różnicy to jest to fundamentalny błąd. W odróżnieniu od eksperta kredytowego pracownik banku to inaczej mówiąc przedstawiciel konkretnej firmy, któremu zależy wyłącznie na nakłonieniu swojego klienta do skorzystania z wybranego produktu lub usługi finansowej. Mówiąc wprost doradca wybranego banku ma za zadanie przekonanie każdego klienta, iż jedynie oferta banku, w którym pracuje jest idealnie dopasowana do potrzeb danej osoby. Dodatkowo pracownik wybranego banku przedstawia ofertę jedynie tej konkretnej instytucji finansowej przez co klient nie ma wglądu w oferty innych banków.

Z kolei ekspert finansowy to osoba (lub instytucja), która ma na celu rzetelne oraz obiektywne przedstawienie oferty wszystkich banków oraz instytucji finansowych oferujących kredyt hipoteczny. Tego typu ekspert ma z pewnością szersze spectrum wiedzy oraz większe doświadczenie w zapoznawaniu się z ofertą kredytów hipotecznych wszystkich banków dostępnych w danym momencie na rynku. Poprzez przedstawienie oferty dopasowanej do potrzeb wybranego klienta wszystkich banków potencjalny kredytobiorca może zapoznać się ze szczegółami dowolnych ofert oraz podjąć decyzję w oparciu o fachowe doradztwo.

Nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych oszczędności na kredycie hipotecznym!

Skoro mowa o różnicach pomiędzy pracownikiem banku a ekspertem finansowym w kontekście podjęcia się kredytu hipotecznego warto również wspomnieć o kwestii stricte finansowej. Tak jak już zostało to opisane powyżej pracownik banku ma za zadanie zachęcenie klienta do wybrania kredytu hipotecznego w tym właśnie banku również w kontekście finansowym. Mowa tutaj o dodatkowych kosztach jakie wiążą się z wzięciem kredytu w jednym tylko banku, do których zaliczają się:

  • prowizja dla pracownika za udzielenie kredytu hipotecznego – w zależności od wybranego baku oraz warunków udzielenia kredytu wartości ta może się wahać między 5 a 12 tysięcy złotych na korzyść banku,
  • dodatkowe produkty finansowe, które są związane automatycznie z wzięciem takiego kredytu – mowa tutaj przede wszystkim o np. karcie kredytowej na zakup wyposażenia wnętrz, dodatkowe (i niekiedy zupełnie zbędne) ubezpieczenie od wszelkich niespodziewanych wydarzeń, czy też konieczność założenie lokaty lub rachunku osobistego – niekiedy są to koszty rozłożone na lata, które w przybliżeniu zwiększają całkowitą kwotę do spłaty o ok. 7-15 tysięcy złotych.

W porównaniu z tym ekspert finansowy praktycznie zawsze będzie starał się znaleźć taką ofertę, by nie wiązała się z tego typu kosztami. Dzięki możliwości zapoznania się z oczekiwaniami klienta ekspert finansowy może wybrać dowolną ofertę każdego banku na polskim rynku a następnie może on dopasować dodatkowe elementy związane z tym kredytem. W tym wypadku można przede wszystkim uniknąć prowizji na rzecz wybranego pracownika banku oraz zniwelować (lub znacząco zmniejszyć) koszty związane z dodatkowymi produktami finansowymi. Dzięki temu można zrezygnować ze zbędnego ubezpieczenia lub karty kredytowej i w ten sposób zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych w perspektywie całego kresu kredytowania.

Więcej informacji na stronie doradca finansowy Zielona Góra.

Kredyt hipoteczny w Zielonej Górze - dlaczego warto porównać oferty u eksperta
Kredyt hipoteczny w Zielonej Górze – dlaczego warto porównać oferty u eksperta

Jakie są zalety wynikające ze skorzystania z oferty eksperta finansowego?

Poza wymienionymi powyżej korzyściami, które wynikają ze skorzystania ze wsparcia profesjonalnego eksperta finansowego można znaleźć sporo innych zalet takiego rozwiązania. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

  • wieloletnie doświadczenie ekspertów finansowych na rynku – z reguły każdy szanujący się ekspert finansowy (lub instytucja, w której imieniu on działa) ma spore doświadczenie we współpracy ze wszystkimi bankami i instytucjami finansowymi. Bazując na jego doświadczeniu we współpracy z bankami oraz z poprzednimi klientami można być pewnym, że ekspert przedstawi najlepiej dopasowaną do potrzeb indywidualnego klienta ofertą, która nie skaże go na dodatkowe koszty;
  • brak dodatkowych opłat za pobieranie usługi doradczej w ramach przedstawienia oferty kredytu hipotecznego – jest to jedna z głównych zalet skorzystania z ofert eksperta finansowego, iż nie pobiera on dodatkowych opłat za skorzystanie ze swojej oferty. Zwykle to bank, który udziela kredytu zostaje poinformowany o tym, iż klient za pośrednictwem wybranego eksperta finansowego wybrał właśnie ten produkt finansowy. Przeważnie kwota wynagrodzenia na rzecz eksperta jest niższa aniżeli w przypadku doradcy bankowego w wybranej instytucji. Dodatkowo klient nie płaci nic jeżeli chce tylko być poinformowany o dostępnych kredytach hipotecznych.
  • możliwość negocjowania lepszych warunków kredytu hipotecznego przy współpracy z ekspertem finansowym – dzięki długoletniemu doświadczeniu oraz współpracy z wieloma klientami ekspert finansowy jest w stanie negocjować lepsze warunki na rzecz klienta w ramach współpracy z wybranym bankiem lub jego przedstawicielem. Dzięki temu klient może uzyskać jeszcze lepszą ofertę z zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć na zupełnie inne wydatki. 

Na podstawie wyżej wymienionych zalet można śmiało stwierdzić, iż skorzystanie z pomocy eksperta finansowego będzie bardzo przydatne  dla każdej osoby zainteresowanej kredytem hipotecznym.

Pracownik banku a ekspert finansowy – co jest bardziej opłacalne?

Bazując na powyżej przedstawionych informacjach  można bez wątpienia stwierdzić, iż w przypadku chęci wzięcia kredytu hipotecznego bardziej opłaca się skorzystać z pomocy eksperta finansowego. Tego typu osoba doskonale zdaje sobie sprawę, iż na rynku kredytów hipotecznych jest obecnych wiele banków i instytucji finansowych. Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu oraz profesjonalnemu oraz obiektywnemu podejściu do swoich klientów ekspert finansowy będzie znacznie lepszym źródłem informacji niż pracownik banku.

Poza możliwością zaoszczędzenia sporych środków finansowych oraz obiektywnej oceny zdolności kredytowej wybranego klienta ekspert finansowy przeważnie nie nakłania do wzięcia kredytu hipotecznego w tylko jednym banku. Zbierając informacje na temat np. chęci posiadania dodatkowych  produktów finansowych oraz celu na jaki ma być przeznaczony kredyt hipoteczny może on dobrać idealną ofertę. Poza tym ekspert finansowy może obiektywnie przedstawić wady oraz zalety wybrania kredytu hipotecznego w danym banku i poprzeć to argumentami.

Dlatego na podstawie wszystkich powyższych argumentów można bezapelacyjnie stwierdzić, że ekspert finansowy będzie idealnym rozwiązaniem przy podejmowaniu się kredytu hipotecznego dla każdego potencjalnego kredytobiorcy. By dowiedzieć się więcej na temat skorzystania z pomocy eksperta finansowego w Zielonej Górze lub umówić się na spotkanie warto zapoznać się ze stroną zamieszczoną pod poniższym linkiem lub na portalu Facebook.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)