12.4 C
Zielona Góra
niedziela, 4 czerwca, 2023

Dolina Gęśnika w Zielonej Górze

Wiadomości

Zastanawiasz się nad tym, jakie atrakcje może zagwarantować Zielona Góra? Szukasz atrakcji turystycznej dla całej rodziny? W takim razie warto zapoznać się z Doliną Gęśnika. Dolina Gęśnika to ścieżka, której długość to 290 metrów (teren od kościoła przy ulicy Źródlanej do ul. Sulechowskiej). W tym samym czasie bawić się może około 150 dzieci.

Niewątpliwie warto również zwrócić uwagę na lokalizację — teren zlokalizowany jest w samym sercu Zielonej Góry.

Czego można się spodziewać po Dolinie Gęśnika w Zielonej Górze?

Zadajesz sobie pytanie, jakie atrakcje gwarantuje Dolina Gęśnika? Zacznijmy może od parku linowego, cała konstrukcja opiera się o wysokie pale wbite w ziemię. Pale te utrzymywane są przez liny. Ponadto park jest „bezobsługowy” i co najważniejsze, nie ma mowy o zagrożeniu dla dzieci. Warto też podkreślić, że nie jest to park linowy, jaki spotyka się często, mowa o jednym z największych i najnowocześniejszych parków linowych w naszym kraju.
Park linowy to atrakcja, z której mogą skorzystać również dorośli. Jest to niewątpliwie duży atut — czym zachęcić dziecko jak nie dobrym przykładem? Naturalnie zaletą jest też możliwość przeżycia ciekawej przygody.

Czego jeszcze należy się spodziewać? Turyści i mieszkańcy Zielonej Góry nie mogą narzekać na brak możliwości, wśród propozycji znajduje się choćby plac zabaw, boisko, miasteczko ruchu drogowego i wybieg dla psów. Naturalnie nie brakuje też terenu, na którym można pospacerować czy też odpocząć wśród zieleni (w końcu bierny odpoczynek czasem jest po prostu konieczny).

Biorąc pod uwagę to wszystko, co zostało powiedziane, Dolina Gęśnika to atrakcja miasta, obok której nie wolno przejść obojętnie. Co ważne, jest to propozycja dla całych rodzin, nawet psy znajdą coś dla siebie. Czy w takiej sytuacji można mieć jakiekolwiek wątpliwości? Pamiętaj też o tym, że żadne słowa nie opiszą tego, co czuje się podczas wspomnianych atrakcji. W pewnych sytuacjach mówi się, że pewne rzeczy trzeba zobaczyć i dokładnie tak samo jest w przypadku Doliny Gęśnika.

Historia Doliny Gęśnika

Warto też nawiązać do historii Doliny Gęśnika. Mowa o terenie, który od dawna służył do celów rekreacyjnych i wypoczynkowych. Trzeba jednak pamiętać, że atrakcja ta nie zawsze znajdowała się w samym sercu miasta i to też było odbierane jako atut. Mówiąc wprost — na obrzeżach miasta można było znaleźć kawiarnie, baseny i stawy z łódkami. Ponadto to wszystko wiązało się z bezpośrednim sąsiedztwem przyrody. Krótko mówiąc — teren zachęcał możliwością wypoczynku w spokoju i w naturze.

Istotne jest też to, że kiedy teren został wciągnięty w strefę zurbanizowaną, magistrat zaniedbał obszar. Ponadto zmieniło się podejście mieszkańców Zielonej Góry — mieszkańcy miasta zaczęli uważać, że Dolina Gęśnika jest obszarem, na który nie warto tracić czasu. Niemniej zaniedbanie magistratu przełożyło się na powstanie terenu, który stał się fenomenem na skalę większych miast (półdziki park, ogromna bioróżnorodność fauny i flory). Powstanie czegoś w rodzaju odpowiednika Doliny Gęśnika to nie jest proste zadanie. To cel, który jest trudny do osiągnięcia nawet dla rozwiniętych miast.

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej