12.4 C
Zielona Góra
niedziela, 3 marca, 2024

Walentynki w Liczbach – województwo lubuskie świętuje miłość

Wiadomości

14 lutego to data, która w wielu zakątkach świata kojarzona jest z romantycznymi uniesieniami i wyznawaniem miłości. Województwo lubuskie, jak pokazują dane statystyczne, również ulega tej miłosnej atmosferze. W tym artykule przyjrzymy się, jak obchody Walentynek i związane z nimi wydarzenia przedstawiają się w liczbach.

Małżeństwa zawarte
Małżeństwa zawarte. Zdjęcie: Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Małżeństwa zawarte

Długoterminowy trend w liczbie zawieranych małżeństw wskazuje na pewne zmiany w zachowaniach społecznych. Dane statystyczne pokazują, że liczba ślubów maleje z roku na rok, co może świadczyć o zmieniających się podejściach do instytucji małżeństwa. Ciekawostką jest to, że w województwie lubuskim obserwujemy różnice w liczbie zawieranych małżeństw zależnie od regionu.

Mediana wieku nowożeńców
Mediana wieku nowożeńców. Zdjęcie: Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Mediana wieku nowożeńców

Z biegiem lat zmienia się również wiek, w którym decydujemy się na małżeństwo. W 2022 roku średni wiek nowożeńców to dla mężczyzn 30,8 roku, a dla kobiet 28,5 roku. Jest to wzrost w porównaniu do roku 2010, co może odzwierciedlać tendencję do wydłużania okresu 'singielstwa’ oraz większego skupienia na karierze zawodowej przed podjęciem decyzji o małżeństwie.

Walentynkowe atrakcje
Walentynkowe atrakcje. Zdjęcie: Urząd Statystyczny w Zielonej Górze

Walentynkowe atrakcje

Walentynki to nie tylko okazja do wyznania miłości, ale również do wspólnego spędzenia czasu. W województwie lubuskim możemy wybrać się na romantyczną kolację do jednej z 109 restauracji, obejrzeć film w jednym z 16 kin lub spędzić wyjątkowy weekend w jednym z 257 obiektów noclegowych. Takie atrakcje z pewnością sprzyjają budowaniu wspomnień i doświadczaniu niezapomnianych chwil w duecie.

Podsumowanie – walentynki w Liczbach

Walentynki to wyjątkowy dzień dla wielu par, niezależnie od tego, czy decydują się na ślub, czy wolą celebrować swoją miłość na inny sposób. Województwo lubuskie oferuje wiele możliwości dla wszystkich zakochanych, którzy chcą

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)