25.4 C
Zielona Góra
czwartek, 18 lipca, 2024

Ekrany dźwiękoszczelne w Zielonej Górze – czy powstaną kolejne?

Wiadomości

Ekrany dźwiękoszczelne dla mieszkańców Osiedla Pomorskiego i Osiedla Śląskiego, to w tej chwili jedna z ważniejszych inwestycji na które czekają. Czy miasto planuje wybudowanie kolejnych ekranów wyciszających hałas?

Ekrany dźwiękoszczelne przy S3

Do prezydenta miasta trafiła interpelacja, którą w imieniu mieszkańców osiedla Śląskiego i Pomorskiego, złożył radny Jacek Budziński. – W imieniu mieszkańców bloków na Osiedlu Pomorskim i Śląskim sąsiadujących z drogą ekspresową S3 proszę urzędników o wystąpienie do zielonogórskiego oddziału GDDKiA, z prośbą o udzielenie informacji dotyczących planowanego postawienia dodatkowych ekranów dźwiękochłonnych pomiędzy jezdniami drogi S3 i pomiędzy drogą S3, a Osiedlami Pomorskim i Śląskim. Mieszkańców interesuje, czy rozstrzygnięto już przetarg na realizację tego zadania, a jeżeli tak, to kiedy rozpoczną się prace i jak długo będą trwały. Proszę też o dokładne informacje dotyczące wysokości i długości tych ekranów oraz ich umiejscowienia – czytamy w interpelacji radnego. Odpowiedź prezydenta nie wyjaśnia sprawy do końca, ale daje nadzieję na inwestycje w kolejne ekrany dźwiękoszczelne – Uprzejmie informuję, że zwróciłem się z tym tematem do oddziału w Zielonej Górze Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z prośbą o przekazanie informacji – poinformował prezydent w swojej odpowiedzi.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)