6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Park Tysiąclecia zostanie zrewitalizowany. Polski Ład przyznał dofinansowania

Wiadomości

Park Tysiąclecia doczeka się rewitalizacji, ale nie jest to jedyna inwestycja, która ma zostać zrealizowana z rządowego funduszu. Lubuski samorząd otrzymał prawie 700 milionów dofinansowania. Na co pójdą przyznane środki?

Park Tysiąclecia i wiele więcej

Wczoraj (25.10) ogłoszono wyniki pierwszego pilotażowego Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowy Fundusz Polski Ład. Województwo Lubuskie otrzymało bezzwrotne dofinansowanie w kwocie 677 345 788,09 zł. Dzięki temu zostanie zrewitalizowany m.in. Park Tysiąclecia, a inwestycja wynosić będzie 4 900 000,00 zł. Kolejnym możliwym do realizacji zadaniem jest „Rozbudowa sieci dróg rowerowych, połączenie potencjału powiatu nowosolskiego i zielonogórskiego – budowa odcinka Otyń – Zielona Góra” za kwotę 11 700 000,00 zł. Ponadto przeznaczono 29 000 000,00 zł na „Zagospodarowanie kąpieliska miejskiego przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze”. Ogromne dofinansowanie w kwocie 30 000 000,00 zł otrzymał także Szpital Wojewódzki. Dzięki temu zrealizuje zadanie „Przebudowa wewnętrznego układu komunikacyjnego wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Szpitalu Uniwersyteckim im. K. Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o. o.”. W całym województwie dzięki dofinansowaniu zrealizowane zostanie ponad 100 zadań. Pełna lista wyników programu, znajduje się na stronie rządowej.

Zobacz również: Osiedle Śląskie czekają zmiany. Miasto szuka firmy, która zrealizuje zadanie – Zielonogórski Portal Informacyjny (zielonogorski.pl)

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)