23.4 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Zielona Góra – Guben wraca połączenie kolejowe

Wiadomości

Zielona Góra – Guben to połączenie kolejowe, które od 20 lat było niedostępne dla pasażerów. Trasą jeździły tylko pociągi towarowe. Niebawem to się zmieni – a z Zielonej Góry będziemy mogli podróżować ponownie pociągiem do Guben. Kiedy będzie to możliwe? Sprawdźmy!

Zielona Góra – Guben pociąg już niebawem

Jak informuje Ireneusz Merchel prezes PKP PLK, połączenia do Guben ruszą już od czerwca 2022 roku. W trakcie podróży, pociąg zatrzyma się na 5 stacjach: Nietków, Laski Odrzańskie, Krosno Odrzańskie, Wężyska, Gubin. Inwestycja będzie kosztować co najmniej 100 mln zł i dotyczy 50 kilometrowej trasy. Pociąg będzie poruszał się z prędkością 120 km/h. Dodatkowo w ramach inwestycji odremontowane zostaną stacje kolejowe na trasie pociągu relacji Zielona Góra – Guben. Przypominamy, że ostatni raz pociąg pasażerski na tej trasie jechał w 2002 roku. Planowane zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na kwiecień 2022, dwa miesiące później mają wystartować długo oczekiwane połączenia.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)