26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Inwestowanie w akcje – samodzielnie czy z pomocą ekspertów?

Wiadomości

Inwestowanie w rynki akcji to zdaniem ekspertów ogromne wyzwanie, które wprawdzie cieszy się dużą popularnością, ale wymaga dużej wiedzy i zaangażowania, jeśli chcemy generować atrakcyjne zyski. Czy zatem nie ma innego, lepszego sposobu na inwestycje bierne z wykorzystaniem wiedzy specjalistów?

Inwestowanie samodzielne – czy warto?

Samodzielne inwestowanie w akcje spółek na całym świecie daje na ogromny potencjał do niezależności inwestycyjnej i pozwala nam dobierać takie papiery do swojego portfela, które naszym zdaniem wykazują optymalną relację zysku do ryzyka. Nic tak nie satysfakcjonuje inwestora, jak podjęcie prawidłowej decyzji, która po kilku tygodniach lub miesiącach przekuwa się w zysk inwestycyjny.

Niestety nie zawsze tak to wygląda i jedną z najważniejszych cech dojrzałego inwestora jest świadomość porażki i straty. Im mniej wiemy, im mniejsze doświadczenie mamy na rynku i im bardziej nieprzemyślane decyzje podejmujemy, tym większe ryzyko stratnych inwestycji. Dlatego samodzielne inwestowanie, choć ma niezwykle dużo zalet, jest w praktyce przeznaczone jedynie dla tych inwestorów, którzy czują się dobrze ze swoją wiedzą, mają wykrystalizowaną strategię inwestycyjną i w odpowiedni sposób zarządzają ryzykiem i kapitałem. 

Portfele akcji zarządzane przez ekspertów

Co zatem z inwestorami, którzy są zainteresowani inwestycjami na rynkach akcji na całym świecie, ale brak im wiedzy, umożliwiającej podejmowanie rozsądnych decyzji? Takim osobom pozostają dwa wyjścia. Pierwsze to oczywiście wstrzymanie się z realnymi inwestycjami i pogłębienie wiedzy i kompetencji, czy to za pośrednictwem materiałów edukacyjnych, kursów czy specjalistycznej literatury inwestycyjnej.

Drugie rozwiązanie to skorzystanie z innowacyjnej usługi portfela zarządzanego, którą sprawdź tutaj. Portfel zarządzany to realna alternatywa, w której nie inwestor, a zespół ekspertów w toku wnikliwej analizy dobiera i dostosowuje portfel akcji do bieżącej sytuacji rynkowej. Czy inwestor ma jakikolwiek wpływ na portfel inwestycji, który w praktyce zarabia na niego? Nie dosłownie. Mamy jednak pełną kontrolę nad tym, jaki poziom ryzyka będzie charakterystyczny dla portfela, w którym lokujemy kapitał. To do nas należy ostateczna decyzja, czy portfel ma być obarczony niskim, średnim, czy może wysokim ryzykiem inwestycyjnym. My, jako inwestorzy mamy natomiast pełny wgląd w skład inwestycji, skuteczność portfela i w każdej chwili możemy zadecydować o wycofaniu środków.

Dlaczego wybór portfela zarządzanego jest dobrym pomysłem?

Inwestycje w portfel zarządzany stanowi prawdziwą innowację na rynkach inwestycyjnych i pozwalają na wykorzystanie dobrych warunków giełdowych do tego, by bez niezbędnej wiedzy również osiągać potencjalne zyski inwestycyjne. Co przemawia za wykorzystaniem usługi portfela zarządzanego?

Przede wszystkim ogromna wygoda i łatwość rozpoczęcia takiej inwestycji. Najczęściej lokowanie kapitału w jeden z wybranych portfeli to kwestia kilku minut. Dobieramy poziom ryzyka, wybieramy konkretny portfel i kwotę inwestycji. I to wszystko. Same inwestycje w oparciu o specjalistyczną wiedzę ekspercką będą odpowiednio modyfikowane, przy jednoczesnym zachowywaniu pierwotnych, wybranych przez nas założeń inwestycyjnych. W taki sposób my zaoszczędzimy nie tylko czas przeznaczony na analizy, stres związany z nieodpowiednimi decyzjami, ale też nasze środki finansowe, które teraz będą w bezpiecznych rękach. 

Powyższy artykuł nie jest poradą finansową.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)