13.3 C
Zielona Góra
wtorek, 30 maja, 2023

Kąpielisko w Ochli czeka zmiana. Zjeżdżalnie, place zabaw i inne atrakcje!

Wiadomości

Kąpielisko w Ochli każdego lata cieszy się obecnością mieszkańców Zielonej Góry i okolic. A już w czerwcu 2023 roku, będziemy cieszyć się zupełnie nowym kąpieliskiem – miasto podpisało umowę na realizację inwestycji!

Kąpielisko w Ochli jak park wodny

Wiele zmian czeka kąpielisko przy ul. Botanicznej w Zielonej Górze. Po przebudowie zmieści się tam, aż 1500 osób jednocześnie. Pojawią się wodne atrakcje dla dzieci, strefa gastronomi, park linowy, minigolf, boisko do siatkówki oraz boisko do paddle i strefa do wypoczynku. Nie zabraknie piaszczystej plaży, zielonej trawy i czystej wody – dzięki stacjom uzdatniania. Będą również fontanny i zjeżdżalnie wodne, czyli wszystko to, co powinno być w małym parku wodnym. Kąpielisko w Ochli stanie się kolejnym atrakcyjnym punktem na mapie wypoczynkowej Zielonej Góry. Realizacją zadania zajmie się firma Diament z Exalo Drilling S.A, odpowiedzialna za inne miejskie inwestycje, jak:

  • Park w Zatoniu
  • Winne Wzgórza
  • Szkoła Muzyczna w Zielonej Górze
  • Scena Lalkowa Lubuskiego Teatru

Proponowany termin końca prac – 30 czerwca 2023, jest zdaniem przedstawicieli firmy, jak najbardziej możliwy. Jaki jest koszt inwestycji? To aż 90 mln zł, które pochodzą ze środków unijnych i miejskich. 29 mln zł otrzymamy od Banku Gospodarstwa Krajowego, który jest operatorem programu Polski Ład.

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej