26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Nowe drogi w Zielonej Górze. Kolejna ścieżka rowerowa w planach

Wiadomości

Nowe drogi w Zielonej Górze to jedne z planowanych przez miasto inwestycji. Miasto ogłosiło kilka przetargów na przebudowę dróg, budowę ścieżki rowerowej, a także na udogodnienia dla sportowców.

Nowe drogi w Zielonej Górze – przetargi

Miasto ogłosiło kilka przetargów na budowę i przebudowę dróg w sołectwach:

  1. Budowa i przebudowa dróg wewnętrznych w sołectwie Racula – inwestycja dotyczy budowy drogi wewnętrznej z oświetleniem przy ul. Racula – Dzieci Wrzesińskich z przebudową przepustu na Kanale Sucha i budową sieci elektroenergetycznej.
  2. Budowa dróg wewnętrznych – ulica Nowy Kisielin – Cisowa, Nowy Kisielin – Brzozowa, Nowy Kisielin – Topolowa w Zielonej Górze. W ramach zadania zostaną przebudowane odcinki dróg w wyżej wymienionych ulicach. Ponadto nastąpi budowa kanalizacji deszczowej z włączeniem ul. Nowy Kisielin – Dębowa i Świerkowa oraz przebudowa kolizji z siecią energetyczną i telekomunikacyjną.
  3. Budowa infrastruktury rowerowej w sołectwie Przylep – w skład tego zadania wchodzi zaprojektowanie, wykonanie robót budowlanych polegających na kompletnej budowie, wyposażeniu, oraz przekazaniu do eksploatacji infrastruktury rowerowej w sołectwie Przylep w Zielonej Górze. Inwestycja odbędzie się w ramach zadania Budowa infrastruktury rowerowej na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Zielonej Góry – Miasto Zielona Góra – etap II.

Inwestycje w Zielonej Górze

Kolejne ogłoszone przez miasto przetargi dotyczą następujących dwóch zadań:

  1. Remont przy ulicy Wrocławskiej – zadanie dotyczy remontu odtworzeniowego słupa oświetleniowego wraz z wymianą instalacji elektrycznej przy ul. Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze.
  2. Zaplecze szatniowo-sanitarne dla stadionu przy ul. Botanicznej 66 – etap I – kolejne zadanie to wybudowanie kontenera na potrzeby zaplecza szatniowo-sanitarnego dla obsługi boiska przy ul. Botanicznej 66 w Zielonej Górze.

Wszystkie wymienione w artykule zamówienia to przetargi, które czekają na oferty firm, zainteresowanych realizacją zadań. Szczegóły na stronie Urzędu Miasta w Zielonej Górze.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)