14.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

KAS odkryła blisko 5500 nielegalnych zabawek w okolicy Torzymia, w województwie lubuskim

Wiadomości

W nocy, na autostradzie A2 w okolicach Torzymia, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej dokonali znaczącego odkrycia. W ramach rutynowej kontroli zatrzymano dostawczy bus, który okazał się przewozić nielegalny towar.

Zabawki - Zaskakujące znalezisko blisko granicy
Zabawki – Zaskakujące znalezisko blisko granicy. Zdjęcie: KAS

Zaskakujące znalezisko blisko granicy

Lubuscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) natknęli się na niecodzienny ładunek. W pojeździe znaleziono blisko 5.500 sztuk zabawek, w tym breloki, plecaki, kapelusze oraz karty kolekcjonerskie z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi. Szacunkowa wartość zatrzymanych przedmiotów wynosi ponad 230 tys. zł.

Zabawki - Przemyt na międzynarodową skalę
Zabawki – Przemyt na międzynarodową skalę. Zdjęcie: KAS

Przemyt na międzynarodową skalę

Kierowca busa, obywatel Ekwadoru mieszkający w Finlandii, został zatrzymany do wyjaśnienia. Twierdził, że zakupił towar w Wólce Kosowskiej i zamierzał sprzedać go w Finlandii. Ta sytuacja rzuca światło na rosnący problem międzynarodowego przemytu i podrabiania towarów, który staje się coraz bardziej złożony i trudny do zwalczenia.

Tego typu działania nie tylko powodują straty finansowe dla prawowitych producentów i sprzedawców, ale również narażają na ryzyko nabywców, którzy mogą nie być świadomi, że kupują produkty nielegalne lub niebezpieczne. To przypomnienie dla wszystkich o konieczności zachowania czujności i wspierania oryginalnych produktów.

KAS - nielegalne zabawki
KAS – nielegalne zabawki. Zdjęcie: KAS
Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)