15.4 C
Zielona Góra
poniedziałek, 25 września, 2023

Parking przy palmiarni na 430 miejsc. Prace nad inwestycją wstrzymane

Wiadomości

Parking przy palmiarni w Zielonej Górze to długo oczekiwana inwestycja. Realizacją zadania od maja 2021r. zajmuje się firma Budimex, która wygrała przetarg na budowę parkingu. W trakcie prac budowlanych, odkryto dawne fundamenty budynków. Ponieważ te, nie były uwzględnione w projekcie, prace zostały wstrzymane. Na jak długo?

Parking przy palmiarni – budowa z problemami

Przerwanie prac nad budową parkingu przy Palmiarni, może oznaczać, że mieszkańcy miasta będą musieli poczekać na nowe miejsca postojowe dłużej. Jak jednak informuje zielonagora.naszemiasto.pl, wszystko jest na dobrej drodze, aby prace niebawem ruszyły na nowo. Wiceprezydent Krzysztof Kaliszuk na łamach serwisu informuje, że udało się wypracować porozumienie z firmą Budimex. To ważne, ponieważ odkrycie fundamentów, które nie mają wartości historycznej, generuje kolejne, nieuwzględnione wcześniej koszty. Pozostałości fundamentów należy usunąć, aby można było zrealizować inwestycję.

Wielopoziomowy parking w centrum miasta

Przypominamy, że przy zielonogórskiej palmiarni powstaje trzykondygnacyjny parking na łączną ilość 433 miejsc, w tym 18 dla osób z niepełnosprawnością. Dodatkowo jednak na dachu budynku, zgodnie z projektem, ma powstać: tor dla rolkarzy, strefa drabinek, miejsce do wypoczynku oddzielone pergolą. Strefa rekreacyjna została poddana konsultacjom społecznym i to właśnie mieszkańcy wybrali opisany wariant.

Firma Budimex realizuje inwestycje za ponad 29 mln zł. Termin realizacji to 18 miesięcy od momentu podpisania umowy, co nastąpiło 5 maja 2021r.

Zobacz również: Nowe miejsca parkingowe w Zielonej Górze – Zielonogórski Portal Informacyjny (zielonogorski.pl)

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona Góra Doradca Finansowy Zielona Góra Zäune Aus Polen - Thor Gubin Skup aut Poznań MOTO-HOME Tanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)