13.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Obwodnica południowa i zachodnia, parkingi, kąpielisko – miejskie inwestycje na 2022

Wiadomości

Obwodnica południowa, obwodnica zachodnia, parking przy Palmiarni – to zaledwie trzy z wielu planowanych przez miasto inwestycji, które mają ruszyć w 2022 roku. We wtorek (21.12.21r.) odbyła się sesja Rady Miasta dotycząca uchwalenia budżetu miasta na przyszły rok.

Obwodnica południowa i kolejne inwestycje

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta, radni uchwalili Budżet Miasta na Rok 2022. Planowane wydatki wynoszą 1 mld 175 mln zł, zaś oczekiwane dochody mają wynieść około 1 mld 60 mln zł. Zgodnie z planowanymi wydatkami, wśród najważniejszych miejskich inwestycji, znalazły się:

  • Obwodnica południowa –  62 350 701 zł.
  • Koncepcja budowy zachodniej obwodnicy – 800 000 zł.
  • Zakup kolejnych autobusów elektrycznych – ponad 16 mln zł.
  • Parking wielopoziomowy z terenem rekreacyjnym przy Palmiarni – 22 000 000 zł.
  • Zagospodarowanie kąpieliska miejskiego – Ochla – 26 723 200 zł
  • Przebudowa zielonogórskiego schroniska dla zwierząt – 5 000 000 zł (2023r. – 5 000 000 zł)(zobacz: Zielonogórskie schronisko dla zwierząt)

Oraz szereg innych inwestycji, w tym budowa obiektów sportowych, poprawa infrastruktury miasta oraz rozbudowa szkoły muzycznej. Wszystkie inwestycje planowane na rok 2022: Budżet Zielonej Góry 2022

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)