12.4 C
Zielona Góra
sobota, 18 maja, 2024

Budżet Obywatelski 2022: Znamy listę zadań na które będzie można głosować

Wiadomości

Budżet Obywatelski na rok 2022, nabiera tempa. Miasto opublikowało listę zadań, które zostały zakwalifikowane do następnego etapu. Te, które otrzymały status „odrzucony” wciąż mogą ubiegać się o listę w BO, po odwołaniu. Na to mają czas od dziś (6.12) do piątku (10.12.2021r.).

Budżet Obywatelski 2022: lista zadań

Jak informuje Urząd Miasta Zielona Góra, większość zadań, które otrzymały negatywną ocenę, zostały odrzucone z powodu wymogu, aby zadania były obiektywnie możliwe do zrealizowania w roku budżetowym. Jest to związane z tymi propozycjami, które wymagają sporządzenia skomplikowanej dokumentacji. Przykładem może być dokumentacja projektowa dla dróg, w UM wynosi około 1,5 roku, a wraz z realizacją inwestycji 685 dni. Jakie zatem zadania zostały zaakceptowane przed komisję weryfikującą?

Pozytywnie rozpatrzone zadania

Wśród zadań zakwalifikowanych do kolejnego etapu, jest m.in.:

  • Zagospodarowanie terenu należącego do Miasta Zielona Góra, działka nr 12 w sołectwie Kiełpin. Zagospodarowanie terenu należącego do Miasta Zielona Góra, działka nr 12 w sołectwie Kiełpin. Budowa boiska do piłki nożnej oraz parkingu samochodowego na 30 miejsc. Koszt: 300000,00 zł.
  • Wymiana nawierzchni boiska pod Hubą przy ul. Zawadzkiego „Zośki” i Św. Cyryla i Metodego, doposażenie placu zabaw i uatrakcyjnienie sąsiadujących trenów zielonych. Koszt: 650000,00 zł.
  • Zaprojektowanie i wybudowanie zaplecza sportowo-sanitarnego na ul. Zawada-sportowa w Zielonej Górze w ramach „Zielonogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2022 r.” Koszt: 500000,00 zł.
  • Budowa zaplecza socjalno-klubowego dla zielonogórskiej młodzieży tenisowej (ul. Sulechowska). Koszt: 885000,00 zł.
  • Wyposażenie w specjalistyczny sprzęt ratowniczy Ochotniczej Straży Pożarnej Przylep w Zielonej Górze. Koszt: 320961,79 zł.
  • Budowa wiaty piknikowej wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu przy ulicy Stary Kisielin – św. Floriana na działkach 242/1 i 242/4. Koszt: 209330,00 zł.

Pełna lista zadań dostępna na stronie Urzędu Miasta. Po decyzji prezydenta miasta dotyczącej odwołania obecnie niezaakceptowanych zadań, będziemy prezentować wszystkie propozycje zakwalifikowane do projektu. Głosowanie odbędzie się w dniach od 20.12.2021 do 2.01.2022r.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)