2.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Specjalista do odbioru mieszkania od dewelopera

Wiadomości

Zakup wymarzonego mieszkania wiąże się z koniecznością zawarcia przynajmniej dwóch umów – deweloperskiej i przyrzeczonej, czyli ostatecznej. Przed podpisaniem tej ostatniej musi nastąpić odbiór mieszkania. Konieczne jest sporządzenie protokołu odbioru technicznego i kupujący mieszkanie musi upewnić się, czy nie ma ukrytych wad i usterek, które nie tylko obniżają jego wartość, ale i generują dodatkowe koszty. Warto zasięgnąć opinii specjalistów inżynierów i uzyskać protokół odbioru technicznego wraz z fotograficzną dokumentacją.

Odbiór mieszkania od dewelopera – co warto wiedzieć? 

Należy wiedzieć, że podpisanie protokołu odbioru mieszkania jest ostatnim momentem, gdy można zgłosić wady i usterki. Istotne znaczenie ma to, by sporządzony protokół odbioru był rzetelny. Protokoły odbiorów częściowe i ostateczne ma obowiązek przekazać deweloper według zapisów prawa budowlanego, a dokładnie art. 60. W przypadku mieszkań deweloper udostępnia takie dokumenty wspólnocie mieszkaniowej, ale jeżeli jakiś lokal mieszkalny nie został sprzedany, to deweloper nie musi ponosić pełnych kosztów stworzenia dokumentacji. Może się okazać, że po kilku latach może być konieczne jej odtworzenie, gdy deweloper nie posiada koniecznych dokumentów, a wtedy koszty są przenoszone na właścicieli mieszkań proporcjonalnie do udziału. Deweloper poza odbiorami technicznymi powinien udostępnić dokumenty pozwolenia na budowę, projektu budowlanego, dziennika budowy, pozwolenie na użytkowanie i instrukcje obsługi. Lista jest długa, a jeśli jest problem z uzyskaniem dokumentów bądź wątpliwości dotyczące owej dokumentacji, to warto skontaktować się ze specjalistami w sprawie odbioru technicznego lokalu. Sporządzą niezależny protokół odbioru technicznego wraz z dokumentacją fotograficzną ewentualnych wad i usterek. Jeżeli czeka Cię odbiór mieszkania w Zielonej Górze, skorzystaj z fachowej pomocy inżynierów z Pewny Lokal. 

Dlaczego warto skorzystać z usługi odbioru technicznego mieszkania?

Przede wszystkim w przypadku sporu z deweloperem, który nie chce naprawić szkód, można wystąpić na drogę sądową, a inżynierowie przeprowadzający odbiór techniczny mogą zeznawać, by sprawa została rozwiązana na korzyść pokrzywdzonego właściciela mieszkania. Jednak dzięki profesjonalnemu odbiorowi technicznemu nie musi do tego dojść. Raport i dokumentacja fotograficzna wad i usterek sporządzone przez specjalistów powinny wystarczyć, by wykonawca poprawił niedoróbki. Inżynierowie posługują się profesjonalnym sprzętem, takim jak: łaty, kątowniki, dalmierze laserowe, szczelinomierze, wilgotnościomierze, pirometry, mierniki napięcia, termodetektory, kamery termowizyjne, czy lasery krzyżowe, dzięki któremu wyłapanie wszystkich wad i usterek jest możliwe.           

Sprawdź także: GA4 – wdrożenie, szkolenie – od czego zacząć?

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)