20.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

Lotnisko w Babimoście cieszy się zainteresowaniem podróżnych

Wiadomości

Lotnisko w Babimoście odnotowało bardzo dobre wyniki – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Tylko we wrześniu z lotów zielonogórskiego lotniska skorzystało 3145 psażerów. Co wpłynęło na sukces portu lotniczego?

Lotnisko w Babimoście oblegane latem

Jak podaje UMWL na sukces portu lotniczego w Babimoście w 3 kwartale 2021r. wpływa uruchomienie lotów czarterowych do Chorwacji i Turcji. Od lipca do końca września z przelotów skorzystało, aż 11 tys. pasażerów, w tym 5 644 pasażerów lotów czarterowych. To jednak nie jedyny powód zainteresowania podróżami powietrznymi. Z powodu trwającego remontu linii kolejowych, który znacznie wydłuża podróż do Warszawy pociągiem, loty do stolicy cieszą się większym zainteresowaniem. Sam lot wraz z dojazdem i odprawą trwa zaledwie 2 godziny. Podróż pociągiem zajmuje obecnie ponad 7 godzin. Warto dodać, że od początku 2021r. z Lotniska w Babimoście skorzystało łącznie ponad 16 tys. podróżnych. W samym wrześniu padł również rekord dekady – w ciągu miesiąca wykonano 338 startów i lądowań.

Zobacz również: Park Tysiąclecia zostanie zrewitalizowany. Polski Ład przyznał dofinansowania – Zielonogórski Portal Informacyjny (zielonogorski.pl)

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)