1.1 C
Zielona Góra
środa, 29 marca, 2023

Lotnisko w Babimoście cieszy się zainteresowaniem podróżnych

Wiadomości

Lotnisko w Babimoście odnotowało bardzo dobre wyniki – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego. Tylko we wrześniu z lotów zielonogórskiego lotniska skorzystało 3145 psażerów. Co wpłynęło na sukces portu lotniczego?

Lotnisko w Babimoście oblegane latem

Jak podaje UMWL na sukces portu lotniczego w Babimoście w 3 kwartale 2021r. wpływa uruchomienie lotów czarterowych do Chorwacji i Turcji. Od lipca do końca września z przelotów skorzystało, aż 11 tys. pasażerów, w tym 5 644 pasażerów lotów czarterowych. To jednak nie jedyny powód zainteresowania podróżami powietrznymi. Z powodu trwającego remontu linii kolejowych, który znacznie wydłuża podróż do Warszawy pociągiem, loty do stolicy cieszą się większym zainteresowaniem. Sam lot wraz z dojazdem i odprawą trwa zaledwie 2 godziny. Podróż pociągiem zajmuje obecnie ponad 7 godzin. Warto dodać, że od początku 2021r. z Lotniska w Babimoście skorzystało łącznie ponad 16 tys. podróżnych. W samym wrześniu padł również rekord dekady – w ciągu miesiąca wykonano 338 startów i lądowań.

Zobacz również: Park Tysiąclecia zostanie zrewitalizowany. Polski Ład przyznał dofinansowania – Zielonogórski Portal Informacyjny (zielonogorski.pl)

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej