25.4 C
Zielona Góra
środa, 7 czerwca, 2023

Atrakcje na 800-lecie Zielonej Góry. Będzie m.in. odsłonięcie pomnika winiarki Emmy, co jeszcze?

Wiadomości

Atrakcje na 800-lecie Zielonej Góry, są powoli obwieszczane przez magistrat. I choć trwa akcja, która ma zachęcić mieszkańców do proponowania własnych inicjatyw, miasto ma już kilka pomysłów na świętowanie jubileuszu.

Atrakcje na 800-lecie Zielonej Góry: co się wydarzy?

Bank Dobrych Pomysłów, uruchomiony z okazji 800-lecia powstania miasta i 700-lecia nadania mu pełnych praw miejskich, zapełnia się pomysłami. Magistrat informuje, jakie są plany na świętowanie. Obchody zaczną się od odsłonięcia pomnika Winiarki Emmy, który stanie przy al. Niepodległości. Na uroczyste miejskie obchody, zostanie także odrestaurowanych 11 innych zielonogórskich pomników. Zagospodarowany zostanie Plan Matejki, gdzie powstanie skwer, parking i mural nawiązujący do początków Zielonej Góry i obu jubileuszy. Planowane jest także stworzenie Zielonogórskiego Szlaku Winiarskiego, a także renowacja wybranych piwnic winiarskich. Natomiast za DPS-em przy al. Słowackiego powstanie platforma widokowa i miejska winnica. Ponadto w mieście powstaną jubileuszowe murale oraz liczne publikacje związane z historią miasta.

Mieszkańcu – zgłoś swój pomysł

Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje propozycje, a także pomysły związane z obchodami miasta. Magistrat ma nadzieję, że do organizacji obchodów włączą się również organizacje pozarządowe. – Chcemy żeby w organizację obchodów zaangażowała się jak największa liczba zielonogórzan i lokalnych organizacji pozarządowych. Jesteśmy otwarci nawet na z pozoru szalone pomysły, może z nich wyniknąć coś ciekawego i oryginalnego – mówił prezydent Janusz Kubicki podczas ostatniej Rady Miasta. Dotychczas do biura organizacji obchodów nadesłane zostały m.in. takie propozycje, jak: rzeźba mająca być wyrazem wsparcia dla mniejszości LGBT, a także organizacja jednego z etapów pucharu Polski w nordic walking.

Swoje propozycje mieszkańcy mogą nadsyłać na adres:

sekretariat obchodów 800 i 700 lat Zielonej Góry

800-700lat@um.zielona-gora.pl

tel. 68 456 49 35

Stary Rynek 1

65-067 Zielona Góra

Zobacz również: Jubileusz Zielonej Góry

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej