26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Jubileusz Zielonej Góry – wybrano hasło obchodów 800-lecia miasta!

Wiadomości

Jubileusz Zielonej Góry, czyli 800-lecie miasta i 700-lecie nadania pełni praw miejskich, zbliża się wielkimi krokami. Obchody okrągłych rocznic będą trwały od Winobrania 2022 do Winobrania 2023. Niedawno miasto ogłosiło konkurs na hasło obchodów (zobacz: Urodziny Zielonej Góry). Teraz znamy już werdykt.

Jubileusz Zielonej Góry: hasło obchodów

Jak podaje Urząd Miasta w Zielonej Górze, hasło obchodów zostało wybrane przez mieszkańców, poprzez platformę konsultacji społecznych. Zielonogórzanie mogli wybrać jedno z ośmiu zakwalifikowanych do głosowania, haseł:

ZIELONA enklawa – GÓRA inspiracji

Zielona Góra – tu historia winem się toczy

ZIELONA GÓRĄ!

Zielona Góra – miasto, które łączy

Zielona Góra 1222-2022. Doskonały rocznik!

Miasto jak wino – im starsze, tym lepsze

Zielona Góra lecie obchodzi – wino się chłodzi!

Zielona Góra – z przeszłością w przyszłość

Na wszystkie hasła mieszkańcy oddali łącznie ponad 3 tys. głosów, a faworyt otrzymał ich 1432. Zwycięskim hasłem obchodów jest: „Zielona Góra lecie obchodzi – wino się chłodzi”.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)