22.4 C
Zielona Góra
niedziela, 19 maja, 2024

800-lecie Zielonej Góry! Wystartował konkurs na hasło obchodów

Wiadomości

800-lecie Zielonej Góry to wielkie wydarzenie. Nasze miasto, jak się uznaje, powstało w 1222 roku, a pełnie praw miejskich uzyskało w 1323r. Teraz magistrat ogłasza konkurs, w którym wziąć udział może każdy mieszkaniec. Chodzi o wymyślenie hasła, na obchody 800-lecia Zielonej Góry i 700-lecia nadania pełni praw miejskich.

800-lecie Zielonej Góry i 700-lecie nadania praw miejskich

Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, oba wydarzenia ze sobą połączone. Świętowanie zacznie się od Winobrania 2022r. i potrwa do Winobrania 2023r. Po wyłonieniu zwycięskiego logo jubileuszu, magistrat ogłosił kolejny konkurs, jakim jest hasło obchodów. Hasło ma odnosić się do Zielonej Góry, ale niekoniecznie do jubileuszu. Miasto daje zielonogórzanom swobodę w artystycznej kreatywności. Co ciekawe, hasło nie musi być wcale poetyckie lub skomplikowane. Przedwojenny Grünberg promowany był zwrotem: Miasto – Ogród, co nawiązywało do zielonej roślinności miasta.

Propozycje hasła, mieszkańcy mogą składać na stronie konsultacji miejskich w Zielonej Górze. Konkurs rusza dziś i potrwa do 8 listopada. Komisja zweryfikuje zgłoszenia i wybierze najciekawsze, które zostaną poddane głosowaniu przez mieszkańców.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)