-4.6 C
Zielona Góra
sobota, 2 grudnia, 2023

800-lecie Zielonej Góry! Wystartował konkurs na hasło obchodów

Wiadomości

800-lecie Zielonej Góry to wielkie wydarzenie. Nasze miasto, jak się uznaje, powstało w 1222 roku, a pełnie praw miejskich uzyskało w 1323r. Teraz magistrat ogłasza konkurs, w którym wziąć udział może każdy mieszkaniec. Chodzi o wymyślenie hasła, na obchody 800-lecia Zielonej Góry i 700-lecia nadania pełni praw miejskich.

800-lecie Zielonej Góry i 700-lecie nadania praw miejskich

Jak informuje Urząd Miasta w Zielonej Górze, oba wydarzenia ze sobą połączone. Świętowanie zacznie się od Winobrania 2022r. i potrwa do Winobrania 2023r. Po wyłonieniu zwycięskiego logo jubileuszu, magistrat ogłosił kolejny konkurs, jakim jest hasło obchodów. Hasło ma odnosić się do Zielonej Góry, ale niekoniecznie do jubileuszu. Miasto daje zielonogórzanom swobodę w artystycznej kreatywności. Co ciekawe, hasło nie musi być wcale poetyckie lub skomplikowane. Przedwojenny Grünberg promowany był zwrotem: Miasto – Ogród, co nawiązywało do zielonej roślinności miasta.

Propozycje hasła, mieszkańcy mogą składać na stronie konsultacji miejskich w Zielonej Górze. Konkurs rusza dziś i potrwa do 8 listopada. Komisja zweryfikuje zgłoszenia i wybierze najciekawsze, które zostaną poddane głosowaniu przez mieszkańców.

- Reklama -

Wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)