15.4 C
Zielona Góra
poniedziałek, 25 września, 2023

Jubileusz Miasta: aleja gwiazd, gra online, podświetlony ratusz. Bank Pomysłów zapełnia się

Wiadomości

Jubileusz Miasta Zielona Góra już w tym roku. Będziemy świętować 800-lecie miasta i 700-lecie nadania pełnych praw miejskich od Winobrania 2022 do Winobrania 2023. Magistrat czeka na pomysły mieszkańców, które będzie można realizować podczas jubileuszu.

Jubileusz Miasta pełen pomysłów mieszkańców

Bank Dobrych Pomysłów to inicjatywa miasta dla mieszkańców. Zielonogórzanie mogą zgłaszać swoje propozycje do biura obchodów miasta. Wśród najnowszych pomysłów, które magistrat opublikował na swoim fanpage’u znalazły się m.in.:

  • Stworzenie jubileuszowej pieczęci i udostępnienie jej w Informacji Turystycznej, a także stworzenie alei gwiazd z odciskami dłoni sławnych zielonogórzan – proponuje Anna Urbańska.
  • Stworzenie gry online, która będzie jednocześnie rozgrywała się w świecie rzeczywistym. Może to być np. spacer po mieście wg szlaku winnic, podczas którego zdobywane są punkty lub fanty w miejscach znanych lokalnie, głównie w historycznych – proponuje Miłosz Galantowicz.
  • Organizowanie latem na miejskich osiedlach pikników integracyjnych dla mieszkańców. Dorośli i dzieci mogliby grać w dawne gry i zabawy. Ponadto może zostać stworzony konkurs na potrawy, które niegdyś gościły na stołach zielonogórzan. Pikniki urozmaicone byłyby puszkami wspomnień, do których uczestnicy zabawy mogliby wrzucać kartki z ciekawostkami dotyczącymi miasta. Druga puszka służyłaby do wrzucania kartek z pomysłami, jak Zielona Góra wyglądałaby w przyszłości – pomysłodawczynią tej idei jest Zosia Szozda.
  • Podświetlenie wieży zielonogórskiego ratusza, która obecnie po zmroku jest słabo widoczna – informuje Zbigniew Stojanowski-Han.

Magistrat wciąż czeka na kolejne pomysły mieszkańców, które można przesyłać do sekretariatu obchodów 800-700 lat Zielonej Góry na adres:
800-700lat@um.zielona-gora.pl

tel. 68 456 49 35

Stary Rynek 1 65-067 Zielona Góra

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona Góra Doradca Finansowy Zielona Góra Zäune Aus Polen - Thor Gubin Skup aut Poznań MOTO-HOME Tanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(   

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.   

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)