26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Burza wokół Medyka. Radni za przyjęli uchwałę w sprawie przeniesienia szkoły

Wiadomości

Burza wokół Medyka wciąż trwa. Wczoraj 14.02.2022 roku, radni Sejmiku przyjęli uchwałę intencyjną w sprawie przeniesienia Medyka do Sulechowa. Za uchwałą było 18 radnych, przeciw 11. Co oznacza uchwała intencyjna?

Uchwała intencyjna to jeszcze nie wyrok

Uchwała intencyjna otwiera proces konsultacji i spotkań. Nie oznacza to zatem, że Medyk na pewno zostanie przeniesiony do Sulechowa. Teraz ruszy procedura spotkań i rozmów na temat przyszłości placówki. Jak podkreśla Urząd Marszałkowski, nikt nie chce, aby „Medyk” został zlikwidowany – sprawa dotyczy przeniesienia, a nie likwidacji. Władze szkoły proszone są przez marszałek Polak do wzięcia udziału w konsultacjach i debacie, aby móc wyjaśnić wszelkie sporne kwestie, które w ostatnich tygodniach pojawiły się wokół szkoły. W przypadku, gdyby „Medyk” został przeniesiony do Sulechowa, funkcjonowałby na terenie kampusu Uniwersytetu Zielonogórskiego, w budynku aktualnego Instytutu Energetyki, gdzie szkoła miałaby do dyspozycji 1,6 tys. metrów kwadratowych, a także kilkanaście sal przeznaczonych do zajęć. Obecnie pozytywne opinie na temat przeniesienia placówki do Sulechowa, zaopiniowali:

  • Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze
  • Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Zakładowa Organizacja Związkowa przy Szpitalu Uniwersyteckim Sp. z o.o. w Zielonej Górze
  • Rada Klinicystów Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze
  • Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Zielonej Górze
  • Zarząd Wojewódzkiego Forum Związków Zawodowych Województwa Lubuskiego
  • Zarząd Powiatu Zielonogórskiego
  • Burmistrz Sulechowa

Negatywną opinie w tej sprawie przedstawili:

  • Rada Miasta Zielona Góra (apel)
  • Związek Nauczycielstwa Polskiego Zarząd Oddziału w Zielonej Górze
  • Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Burza wokół Medyka dyrektor szkoły odwołany ze stanowiska

W piątek 11 lutego zarząd Województwa Lubuskiego, podjął uchwałę o odwołaniu Jarosława Marcinkowskiego, wieloletniego dyrektora „Medyka”. Powodem miało być m.in. podejrzenie o nieprawidłowości w zeznaniu majątkowym i prowadzenie działalności gospodarczej. Zgodnie z art. 4 pkt 6 ww. ustawy, dyrektor szkoły będący kierownikiem wojewódzkiej jednostki organizacyjnej nie może prowadzić działalności gospodarczej. – Zarząd Województwa Lubuskiego podjął również decyzję o skierowaniu do Centralnego Biura Antykorupcyjnego wniosku o skontrolowanie oświadczeń majątkowych J. Marcinkowskiego z uwagi na podejrzenie popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy – informuje Urząd Marszałkowski.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)