-3.9 C
Zielona Góra
wtorek, 5 grudnia, 2023

Medyk w Zielonej Górze pozostanie – Urząd Marszałkowski komentuje decyzje

Wiadomości

Medyk w Zielonej Górze pozostanie – jest już oficjalna decyzja Urzędu Marszałkowskiego, który krótko komentuje negatywną opinię kurator oświaty dotyczącą planów przeniesienia CKZiU „Medyk” z Zielonej Góry do Sulechowa.

Medyk w Zielone Górze zostaje – oficjalna decyzja

Początek 2022 roku, przyniósł zaskakującą dla wielu mieszkańców miasta, decyzję Urzędu Marszałkowskiego o zamiarach przeniesienia placówki do Sulechowa. Protestowali mieszkańcy miasta, zielonogórscy radni, społecznicy i oczywiście pracownicy oraz studenci placówki. Radni Sejmiku przyjęli jednak uchwałę intencyjną w sprawie przeniesienia Medyka do Sulechowa. Ostatecznie jednak plany rozwiała negatywna decyzja kurator oświaty, która nie zgodziła się na zmianę lokalizacji placówki. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, miał jednak prawo do odwołania od decyzji, ale z niej nie skorzystał. – Zarząd Województwa Lubuskiego nie będzie składał do ministra edukacji i nauki zażalenia na negatywną opinię kurator oświaty dot. zamiaru przeniesienia „Medyka” z Zielonej Góry do Sulechowa – czytamy w krótkim oświadczeniu UMWL. Jak podaje UM, dziś nie ma nic ważniejszego niż organizowanie pomocy dla uchodźców oraz dla walczącej Ukrainy.

- Reklama -

Wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)