22.7 C
Zielona Góra
piątek, 17 maja, 2024

Medyk w Zielonej Górze pozostanie – Urząd Marszałkowski komentuje decyzje

Wiadomości

Medyk w Zielonej Górze pozostanie – jest już oficjalna decyzja Urzędu Marszałkowskiego, który krótko komentuje negatywną opinię kurator oświaty dotyczącą planów przeniesienia CKZiU „Medyk” z Zielonej Góry do Sulechowa.

Medyk w Zielone Górze zostaje – oficjalna decyzja

Początek 2022 roku, przyniósł zaskakującą dla wielu mieszkańców miasta, decyzję Urzędu Marszałkowskiego o zamiarach przeniesienia placówki do Sulechowa. Protestowali mieszkańcy miasta, zielonogórscy radni, społecznicy i oczywiście pracownicy oraz studenci placówki. Radni Sejmiku przyjęli jednak uchwałę intencyjną w sprawie przeniesienia Medyka do Sulechowa. Ostatecznie jednak plany rozwiała negatywna decyzja kurator oświaty, która nie zgodziła się na zmianę lokalizacji placówki. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, miał jednak prawo do odwołania od decyzji, ale z niej nie skorzystał. – Zarząd Województwa Lubuskiego nie będzie składał do ministra edukacji i nauki zażalenia na negatywną opinię kurator oświaty dot. zamiaru przeniesienia „Medyka” z Zielonej Góry do Sulechowa – czytamy w krótkim oświadczeniu UMWL. Jak podaje UM, dziś nie ma nic ważniejszego niż organizowanie pomocy dla uchodźców oraz dla walczącej Ukrainy.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)