26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Rower miejski elektryczny? Czy miasto szykuje zmiany w systemie rowerowym?

Wiadomości

Rower miejski elektryczny w Zielonej Górze? Jakie są szanse na zrealizowanie takiego pomysłu? Miasto szykuje się do otwarcia sezonu rowerowego, a temat zmian związanych z obsługą systemu roweru miejskiego, poruszył w swojej interpelacji radny Marcin Pabierowski.

Rower miejski elektryczny i nowe stacje – jaka jest na to szansa?

Radny Marcin Pabierowski w interpelacji do prezydenta miasta Janusza Kubickiego, porusza temat zbliżającego się sezonu rowerowego. Miasto ogłosiło przetarg o uruchomienie i obsługę systemu roweru miejskiego. W związku z nowym systemem, pojawiają się pytania o zmiany. Radny pyta w pierwszej kolejności o strefy parkowania. – Czy nowy system roweru będzie wyposażony tylko w stacje stacjonarne parkowania roweru, czy będzie stworzona stref roweru miejskiego umożliwiająca pozostawienie roweru w dowolnym miejscu strefy? – czytamy w interpelacji Marcina Pabierowskiego. Ponadto radny pyta o rozbudowę sieci roweru miejskiego w Dzielnicy Nowe Miasto, m.in.: przy pałacu w Zatoniu, przy WOSiR w Drzonkowie, przy parku w Kiełpinie oraz Ochli, a także przy cmentarzu. Dodatkowo pojawia się pytanie o rozbudowę systemu roweru miejskiego z wyposażeniem w rower ze wspomaganiem elektrycznym.

Konsultacje z mieszkańcami

Jak informuje Janusz Kubicki, w obecnie przygotowanym przetargu na wyłonienie operatora systemu nie są planowany zmiany funkcjonalne, sprzętowe i obszarowe. Ponieważ jednak okres do rozpoczęcie nowego sezonu jest bardzo krótki, planowane jest zawarcie umowy z nowym operatorem na zaledwie dwa sezony 2022 i 2023. W tym czasie mogą zostać przeprowadzone konsultacje z mieszkańcami oraz ogłoszony przetarg na Zielonogórski Rower Miejski w nowej formule. Oznacza to, że na rower miejski elektryczny będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, podobnie jak na nowe stacje. Radny Pabierowski pytał również o utworzenie stacji rowerowych dzięki prywatnym sponsorom, ale na ten moment miasto jednak nie prowadzi takich rozmów.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)