26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Przeniesienie Medyka: Urząd Marszałkowski zabiera głos

Wiadomości

Przeniesienie Medyka to w ostatnich dniach gorący temat w mieście. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez władze szkoły, Medyk zostanie przeniesiony do Sulechowa. Informacja rozpętała burzę w sieci, a mieszkańcy miasta są przeciwni temu pomysłowi. Co na to Urząd Marszałkowski?

Przeniesienie Medyka opłaca się?

Jak podaje Urząd Marszałkowski, konsultacje na temat przeniesienia szkoły do Sulechowa, potrwają do 5 lutego. Ponadto UM dementuje informacje dotyczące kosztów związanych ze zmianą siedziby Medyka. – Nieprawdą jest, że zmiana siedziby „Medyka” spowoduje zwrot 3,4 mln zł w związku z naruszeniem procedur realizowanego przez szkołę projektu unijnego pn. „Z Medykiem w przyszłość” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.(…) W przypadku projektu realizowanego przez CKZiU „Medyk” w Zielonej Górze w przypadku przeniesienia siedziby szkoły, sprzęt i wyposażenie zakupione w ramach projektu zostałoby przeniesione do nowego obiektu i dalej będzie wykorzystywane w celach edukacyjnych – informuje zarząd Województwa Lubuskiego. Jak dodaje, nieprawdą jest również podana przez szkołę informacja, że roczny koszt utrzymania budynku w Sulechowie, do którego miałby zostać przeniesiony „Medyk”, wynosi 1,5 mln zł. Zgodnie z informacjami, jakimi dysponuje UM, obecnie koszt utrzymania budynku w Sulechowie, w skali roku to 105 tys. zł, co oznacza to, że roczny koszt może być niższy niż w przypadku budynku w Zielonej Górze.
Obecnie zbierane są podpisy pod petycją przeciwko przenoszenia szkoły, a na ten moment podpisało ją ponad 1700 osób. Jednym z argumentów za pozostawieniem szkoły, jest jej 60-letnia tradycja szkolenia w Zielonej Górze. Mieszkańcy miasta i okolicy podkreślają, że „Medyk” jest w mieście od zawsze i tak powinno zostać.

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)