-0.2 C
Zielona Góra
niedziela, 3 grudnia, 2023

Przeniesienie Medyka: Urząd Marszałkowski zabiera głos

Wiadomości

Przeniesienie Medyka to w ostatnich dniach gorący temat w mieście. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez władze szkoły, Medyk zostanie przeniesiony do Sulechowa. Informacja rozpętała burzę w sieci, a mieszkańcy miasta są przeciwni temu pomysłowi. Co na to Urząd Marszałkowski?

Przeniesienie Medyka opłaca się?

Jak podaje Urząd Marszałkowski, konsultacje na temat przeniesienia szkoły do Sulechowa, potrwają do 5 lutego. Ponadto UM dementuje informacje dotyczące kosztów związanych ze zmianą siedziby Medyka. – Nieprawdą jest, że zmiana siedziby „Medyka” spowoduje zwrot 3,4 mln zł w związku z naruszeniem procedur realizowanego przez szkołę projektu unijnego pn. „Z Medykiem w przyszłość” realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.(…) W przypadku projektu realizowanego przez CKZiU „Medyk” w Zielonej Górze w przypadku przeniesienia siedziby szkoły, sprzęt i wyposażenie zakupione w ramach projektu zostałoby przeniesione do nowego obiektu i dalej będzie wykorzystywane w celach edukacyjnych – informuje zarząd Województwa Lubuskiego. Jak dodaje, nieprawdą jest również podana przez szkołę informacja, że roczny koszt utrzymania budynku w Sulechowie, do którego miałby zostać przeniesiony „Medyk”, wynosi 1,5 mln zł. Zgodnie z informacjami, jakimi dysponuje UM, obecnie koszt utrzymania budynku w Sulechowie, w skali roku to 105 tys. zł, co oznacza to, że roczny koszt może być niższy niż w przypadku budynku w Zielonej Górze.
Obecnie zbierane są podpisy pod petycją przeciwko przenoszenia szkoły, a na ten moment podpisało ją ponad 1700 osób. Jednym z argumentów za pozostawieniem szkoły, jest jej 60-letnia tradycja szkolenia w Zielonej Górze. Mieszkańcy miasta i okolicy podkreślają, że „Medyk” jest w mieście od zawsze i tak powinno zostać.

- Reklama -

Wydarzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOMETanie noclegi Zielona Góra

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)