Dron do badania jakości powietrza, to kolejna propozycja zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego. Zostało zaledwie kilka dni do zakończenia głosowania – mieszkańcy mogą oddać głos tylko do 2 stycznia 2022r.
Dron do badania jakości powietrza, czyli ,,STOP !!! trucicielom naszych płuc” – projekt nr 19
Celem zadania jest zakup specjalnego drona z systemem do badania jakości powietrza w Zielonej Górze. Sprzęt stanowiłby wyposażenie Straży Miejskiej. Jak wyjaśniają pomysłodawcy zadania, dron do badań wyposażony jest w głowicę pomiarową do badania zanieczyszczenia powietrza w czasie rzeczywistym, dzięki czemu dokonuje pomiarów zgodnie z wytycznymi oceny jakości powietrza. Dron do badania jakości powietrza umożliwi straży miejskiej przeprowadzanie kontroli w miejscach, które są narażone na szkodliwą emisję. Dzięki temu zostaną podjęte stosowne działania, a mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się czystym powietrzem.
Koszt realizacji zadania to: 140887 zł.
Fontanna z podświetleniem, stoły do gry, oświetlenie parkingu – rewitalizacja terenu przy ulicach Obywatelska, Harcerska, Ludowa – projekt nr 18
Celem projektu jest rewitalizacja terenu parkingu ze zbiornikiem przeciwpożarowym, przy ul. Obywatelskiej 49. Pomysłodawcy projektu chcą, aby został on przekształcony w teren wypoczynkowy dla mieszkańców. Szczegółowy zakres zadania obejmuje: remont obudowy zbiornika, budowę murku wraz z barierką, montaż fontanny pływającej z podświetleniem, oczyszczenie i filtracje wody, wpuszczenie ryb, nasadzenie podwodnych i pływających roślin, wykonanie utwardzonego chodnika wokół zbiornika, zamontowanie stołu do gry w ping ponga oraz szachów/chińczyka oraz rozmieszczenie elementów małej architektury.
Ponadto nowy parking zostałby oświetlony latarniami z zasilaniem solarnym lub przyłączeniem do sieci energetycznej. Parking wyposażony będzie w fotopułapki, co miałoby zwiększyć bezpieczeństwo przed ewentualnymi włamaniami do samochodów lub kradzieżą pojazdów. Fotopułapki, zgodnie z projektem zadania, miałyby być zasilane światłem słonecznym przez panel solarny. Koszt realizacji zadania wynosi 374900 zł.
Jeśli żaden z proponowanych dziś projektów nie przekonał Ciebie, sprawdź na co jeszcze możesz zagłosować: Leśne rowerowe szaleństwo