13.4 C
Zielona Góra
środa, 19 czerwca, 2024

Dron do badania jakości powietrza i Fontanna z podświetleniem. Mieszkańcu, zdecyduj!

Wiadomości

Dron do badania jakości powietrza, to kolejna propozycja zgłoszona do Budżetu Obywatelskiego. Zostało zaledwie kilka dni do zakończenia głosowania – mieszkańcy mogą oddać głos tylko do 2 stycznia 2022r.

Dron do badania jakości powietrza, czyli ,,STOP !!! trucicielom naszych płuc” – projekt nr 19

Celem zadania jest zakup specjalnego drona z systemem do badania jakości powietrza w Zielonej Górze. Sprzęt stanowiłby wyposażenie Straży Miejskiej. Jak wyjaśniają pomysłodawcy zadania, dron do badań wyposażony jest w głowicę pomiarową do badania zanieczyszczenia powietrza w czasie rzeczywistym, dzięki czemu dokonuje pomiarów zgodnie z wytycznymi oceny jakości powietrza. Dron do badania jakości powietrza umożliwi straży miejskiej przeprowadzanie kontroli w miejscach, które są narażone na szkodliwą emisję. Dzięki temu zostaną podjęte stosowne działania, a mieszkańcy miasta będą mogli cieszyć się czystym powietrzem.

Koszt realizacji zadania to: 140887 zł.


Fontanna z podświetleniem, stoły do gry, oświetlenie parkingu – rewitalizacja terenu przy ulicach Obywatelska, Harcerska, Ludowa – projekt nr 18

Celem projektu jest rewitalizacja terenu parkingu ze zbiornikiem przeciwpożarowym, przy ul. Obywatelskiej 49. Pomysłodawcy projektu chcą, aby został on przekształcony w teren wypoczynkowy dla mieszkańców. Szczegółowy zakres zadania obejmuje: remont obudowy zbiornika, budowę murku wraz z barierką, montaż fontanny pływającej z podświetleniem, oczyszczenie i filtracje wody, wpuszczenie ryb, nasadzenie podwodnych i pływających roślin, wykonanie utwardzonego chodnika wokół zbiornika, zamontowanie stołu do gry w ping ponga oraz szachów/chińczyka oraz rozmieszczenie elementów małej architektury.

Ponadto nowy parking zostałby oświetlony latarniami z zasilaniem solarnym lub przyłączeniem do sieci energetycznej. Parking wyposażony będzie w fotopułapki, co miałoby zwiększyć bezpieczeństwo przed ewentualnymi włamaniami do samochodów lub kradzieżą pojazdów. Fotopułapki, zgodnie z projektem zadania, miałyby być zasilane światłem słonecznym przez panel solarny. Koszt realizacji zadania wynosi 374900 zł.

Jeśli żaden z proponowanych dziś projektów nie przekonał Ciebie, sprawdź na co jeszcze możesz zagłosować: Leśne rowerowe szaleństwo

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)