6.4 C
Zielona Góra
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Nowe parkingi pojawiły się w Zielonej Górze. Będzie więcej miejsc postojowych

Wiadomości

Nowe parkingi w Zielonej Górze to potrzeba wielu kierowców. Miejsca postojowe dla samochodów potrzebne są zarówno w centrum miasta, jak i na osiedlach. Te ostatnie zyskały właśnie nowe parkingi, a kolejne są już w planach.

Nowe parkingi na osiedlach

Jak podaje Urząd Miasta w Zielonej Górze, powstały nowe miejsca postojowe. Parkingi gotowe są już w kwartale ulic Ludowa, Harcerska i Obywatelska. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane „CAPRI-bis”. Łączny koszt wykonania miejsc postojowych wynosi 791 228 zł. Miejsca postojowe powstały także już w listopadzie przy ul. Reja, ich koszt wyniósł 460 000 zł, a za jego wybudowanie odpowiada firma Gran-Bud Izabela Krępa. Ta sama firma w ciągu najbliższych miesięcy, stworzy dla samochodów postoje na kolejnych osiedlach, zobacz: Nowe miejsca parkingowe w Zielonej Górze.

Nowe parkingi w centrum

Długo oczekiwaną inwestycją jest również powstanie parkingu wielopoziomowego przy zielonogórskiej Palmiarni, na 433 miejsc postojowych. Niestety ze względu na odkrycie dawnych fundamentów budynku, prace zostały chwilowo wstrzymane, co może wpłynąć na opóźnienie realizacji inwestycji. Planowo zadanie miało zostać ukończone w ciągu 18 miesięcy od momentu podpisania umowy, a to nastąpiło 5 maja 2021r. Na dachu parkingu ma powstać również miejsce rekreacyjne dla odwiedzających. W planach jest budowa toru dla rolkarzy, strefa drabinek, miejsce do wypoczynku oddzielone pergolą.

Zobacz również: Parking przy palmiarni na 430 miejsc

Maja Michalczyk
Maja Michalczykhttps://zielonogorski.pl/
Jako Maja Michalczyk, redaktorka Zielonogórski.pl, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do Zielonej Góry skłoniły mnie do stworzenia miejsca, gdzie każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. Od najświeższych wiadomości z regionu, przez kulturalne wydarzenia, aż po informacje o inwestycjach i kryminalnych zagadkach, pragnęłam, aby ten portal był mostem łączącym społeczność. Moja kariera rozpoczęła się od małego bloga, na którym pisałam o lokalnych NGO i akcjach charytatywnych, z czasem jednak zrozumiałam, że mogę zrobić więcej, tworząc platformę pełną ważnych treści. Praca nad portalem nauczyła mnie, jak istotna jest różnorodność tematyczna - od sportu, przez biznes, po politykę. Każdy dzień to nowe wyzwania, ale dzięki wsparciu społeczności i ciągłemu dążeniu do rozwoju, Zielonogórski.pl stale się rozwija, będąc wiernym obrazem dynamiki życia w Zielonej Górze.
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)