25.4 C
Zielona Góra
środa, 7 czerwca, 2023

Leśne rowerowe szaleństwo i kolejne inwestycje na które możesz głosować!

Wiadomości

Leśne rowerowe szaleństwo i inne zadania z Budżetu Obywatelskiego 2022, czekają na Twój głos. Głosowanie potrwa do 2 stycznia do godz. 23.59. Poznaj kolejne propozycje zadań i zdecyduj na co oddasz swój głos.

Leśne rowerowe szaleństwo etap II – projekt nr 11

W pierwszy etapie zadania, przy ulicy Chmielnej powstała leśna ścieżka rowerowa tzw. singletrack, która tworzy pętlę o długości 1250 metrów. Jest to najłatwiejsza do pokonania ścieżka (zielona) i cieszy się zainteresowaniem mieszkańców miasta i okolic. 4 Żywioły, które zgłosili projekt, chcą aby oferta dla miłośników rowerowych wypraw, stała się pełniejsza dzięki dodatkowym trasom. Dlatego drugi etap zakłada wybudowanie trasy średniozaawansowanej (niebieskiej) i zaawansowanej (czerwonej). Trasy miałyby powstać na terenach lasów komunalnych rozciągających się pomiędzy ulicą Chmielną, Parkiem Braniborskim, Osiedlem Raculka i Cmentarzem Komunalnym. Pętla niebieska mierzyłaby łącznie 4500 metrów, zaś czerwona około 1800 metrów. Dodatkowo, pomysłodawcy zadania chcą, aby powstały również trzy miejsca postojowe dla rowerzystów z ławkami, zadaszeniem oraz stacja serwisowa.

Koszt realizacji zadania to: 974500 zł

Samoczyszcząca toaleta z przewijakiem w Dolinie Gęśnika – projekt nr 9

W Parku w dolinie Gęśnika, również może powstać kolejny projekt. Pomysłodawcy zadania chcą, aby powstała automatyczna, samoczyszcząca, dwukomorowa toaleta – symbolicznie płatna za 1 zł.
Toaleta miałaby zapewnić dostęp do higienicznych warunków dla osób korzystających z parku. Ponadto toaleta byłaby dostosowana do osób z niepełnosprawnością. Istotnym elementem jest także wyposażenie toalety w przewijak, który ułatwiłby rodzicom czynności higieniczne swoich dzieci.
Koszty rocznego utrzymania toalety wynosi 30 000 zł, całkowity koszt projektu to 350000 zł.

Zagospodarowanie terenu należącego do Miasta Zielona Góra, działka nr 12 w sołectwie Kiełpin – projekt nr 22

Zadanie dotyczy zagospodarowania terenu należącego do Miasta Zielona Góra, chodzi o działkę oznaczoną numerem 12 w sołectwie Kiełpin. Na jej terenie miałoby zostać wybudowane boisko do piłki nożnej oraz parking samochodowy na 30 miejsc. Celem zadania jest stworzenie przestrzeni rekreacyjno-sportowej dla dzieci, dorosłych i rodziców. Parking natomiast rozwiązałby problem braku miejsc postojowych, który jest dotkliwy w okresie wiosenno-letnim, gdy w parku nieopodal organizowane są rozmaite wydarzenia i festyny.

Koszt realizacji zadania to: 300000 zł

Zobacz również pozostałe zadania, na które możesz zagłosować: Automat do zbierania butelek, Zielony Zakątek i stacja naprawy rowerów

- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

o Zielonej