26.4 C
Zielona Góra
piątek, 19 lipca, 2024

Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze – gdzie i kiedy?

Wiadomości

II Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze zbliża się wielkimi krokami! Lotnisko w Przylepie zamieni się w arenę dla ponad 100 śmigłowców z całego świata. To niepowtarzalna okazja, by z bliska podziwiać maszyny cywilne, wojskowe i ratunkowe, a także uczestniczyć w zawodach i pokazach.

Światowy Zlot Śmigłowców w Zielonej Górze – podstawowe informacje

Światowy Zlot Śmigłowców to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi miłośników lotnictwa oraz profesjonalistów z całego świata. Podczas zlotu uczestnicy mają okazję podziwiać różnorodne maszyny, od śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, przez helikoptery producentów, po maszyny cywilne, prywatne, firmowe i wojskowe. Wydarzenie to nie tylko pokazuje piękno i różnorodność śmigłowców, ale także uświadamia publiczność o ich kluczowej roli w obronności państwa, akcjach ratunkowych, transporcie czy patrolu.

II Światowy Zlot Śmigłowców – Gdzie i kiedy się odbywa?

II Światowy Zlot Śmigłowców odbędzie się na lotnisku w Przylepie, w Zielonej Górze, w dniach 14-16 czerwca 2024 roku. Jest to kontynuacja tradycji zapoczątkowanej w Płocku, gdzie odbył się I Światowy Zlot Śmigłowców. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Lotnicze Helisport/Klub Sportowy, jedyny w Polsce organizator zawodów śmigłowcowych i wyłączny organizator Światowego Zlotu Śmigłowców. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, co stanowi świetną okazję dla wszystkich zainteresowanych, by na własne oczy zobaczyć te imponujące maszyny.

Co będzie się działo podczas Światowego Zlotu Śmigłowców?

Podczas trzydniowego wydarzenia uczestnicy będą mieli okazję nie tylko podziwiać ponad 100 śmigłowców z różnych stron świata, ale również wziąć udział w licznych atrakcjach. Oprócz samego zlotu, równolegle odbędą się Międzynarodowe Zawody Śmigłowcowe FAI z udziałem Narodowej Kadry Śmigłowcowej. Najciekawsze momenty zaplanowano na 15 czerwca, kiedy to śmigłowce wezmą udział w rywalizacji w wielu konkurencjach. Organizatorzy przygotowali również pokazy i występy artystyczne, wystawę zdjęć pt. „Śmigłowce w służbie państwa”, a także możliwość przelotów śmigłowcami i zwiedzania maszyn od środka.

To wydarzenie jest nie tylko okazją do podziwiania śmigłowców, ale także do uświadomienia sobie ich znaczenia w codziennym życiu, zarówno w aspektach obronnych, jak i ratunkowych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Zielonej Góry, by wspólnie celebrować pasję do lotnictwa i odkrywać tajniki śmigłowców.

Sandra Stempniewska
Sandra Stempniewska
Witajcie zielonogórzanie! Nazywam się Sandra Stempniewska i jestem redaktorką portalu www.zielonogorski.pl. Mieszkam w Zielonej Górze od urodzenia i uwielbiam to miasto. Skończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Zielonogórskim, jestem autorką książki, opowiadań oraz publikacji naukowych i felietonów. Na portalu piszę dla Was artykuły, które pozwolą Wam być na bieżąco ze zmianami w naszym mieście – od inwestycji, poprzez remonty, wydarzenia oraz akcje społeczne. Dostarczam również informacji na temat historii miasta, jego zabytków, atrakcji turystycznych i kulturalnych oraz najważniejszych miejsc na mapie Zielonej Góry. Znajdziecie tutaj również przewodniki na temat komunikacji i środków transportu dostępnych na terenie miasta oraz jego okolic. Mam nadzieję, że portal zielonogorski.pl będzie dla Was przyjemnym miejscem, do którego będziecie wracać każdego dnia!
- Reklama -

Wydarzenia

- Reklama -

Partnerzy

Strony internetowe Zielona GóraDoradca Finansowy Zielona GóraZäune Aus Polen - Thor GubinSkup aut Poznań MOTO-HOME

o Zielonej

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)